Nagy-Britannia a Munkáspárt kormányzása alatt sem lépne vissza az Európai Unióba – mondta hétfőn a legnagyobb brit ellenzéki erő vezetője.
Sir Keir Starmer – aki a Labour vezetői tisztségének betöltőjeként a párt miniszterelnök-jelöltje is – a Centre for European Reform (CER) nevű, uniós elemzésekre szakosodott londoni stratégiai kutatóműhely hétfő esti politikai fórumán felszólalva úgy fogalmazott: vannak néhányan, akik szerint a Brexitet, vagyis a brit EU-tagság megszűnését nem működőképessé kell tenni, hanem vissza kell fordítani.
Starmer kijelentette: ezzel a legkevésbé sem ért egyet, mivel egy ország nem haladhat előre, nem növekedhet úgy, hogy közben folyamatosan a múlt vitáira összpontosítja figyelmét.
Mindezek alapján “nagyon egyértelműen kijelenthetem”, hogy Nagy-Britannia munkáspárti kormányzás alatt sem lépne vissza az Európai Unióba, nem csatlakozna újból az EU egységes belső piacához és vámuniójához sem – mondta a CER hétfői londoni rendezvényén tartott beszédében a Labour vezetője.
Starmer szerint a régi viták újrakezdése semmilyen módon nem ösztönözné a gazdaság növekedését, nem csökkentené az élelmiszerárakat, nem segítené a brit üzleti vállalkozások sikerét a modern világban.
A Brexit visszafordítása a megosztottság további mélyülésének receptje lenne, elvonná a figyelmet az emberek előtt tornyosuló nehézségekről, és garantálná, hogy Nagy-Britannia “még egy évtizedre leragadjon” – mondta a Munkáspárt vezetője.
A brit gazdaságot sújtó munkaerőhiányra utalva hozzátette: kormányra kerülése esetén a Munkáspárt az EU-n belüli szabad mozgás elvét sem érvényesítené újra Nagy-Britanniában csak azért, hogy rövid távú megoldást találjon a problémára.
Nagy-Britannia 2020. január 31-én távozott az Európai Unióból, miután a brit EU-tagságról 2016 nyarán rendezett népszavazáson a résztvevők szűk, 51,89 százalékos többsége a kilépésre voksolt.
A Brexit feltételrendszeréről a konzervatív párti brit kormányok által Brüsszellel kötött megállapodás alapján Nagy-Britannia az egységes belső piacról és a vámunióból is kilépett.
Sir Keir Starmer két éve áll a Munkáspárt élén, de most először fejtette ki a nyilvánosság előtt ennyire egyértelműen, hogy kormányra kerülése esetén nem kívánja visszavezetni Nagy-Britanniát az Európai Unióba.
Ezzel az állásponttal a párt több prominens képviselője nem ért egyet.
Sadiq Khan, London munkáspárti polgármestere hétfő este a BBC televíziónak nyilatkozva kijelentette: meggyőződése szerint az ország jövőjét az szolgálná a legjobban, ha Nagy-Britannia az EU egységes belső piacának tagja lenne.
Related Posts
- Hol tanultad te a cégvezetést?
- Megérkezett a néhai uralkodó koporsóját szállító menet a skót fővárosba
- Kormánytagok próbálják rávenni Mayt a Brexit halasztására
- Melyek azok a legkeresettebb állások, amelyekre még a Brexit után is sikerrel pályázhatsz Magyarországról, és mire lesz szükséged?
- Mi lesz most az EHIC-kel? Európai Egészségbiztosító Kártya
- Az Egyesült Királyság leállítja a családi vízum jövedelem követelményeinek emelését
- Az 1962-es londoni gyilkos köd
- Aggodalmak merültek fel, hogy az Egyesült Királyság szponzorációs rendszerének jelenlegi „megfeleltető” rendszere olyan, mint egy „Tinder az emberkereskedőknek”