Sok tőzsdei befektető fő célja egy másod jövedelem megszerzése. Íme, hogyan törekednék évi £40k megszerzésére a semmiből kiindulva.
Ez a saját nézetem és véleményem, nem vagyok pénzügyi és adó tanácsadó sem.
Részvényekbe olyanokba amik osztalékot fizetnek történő befektetés remek módja lehet egy második jövedelem megszerzésének. Mivel az osztalékok és tőkenyereségek után nem esedékes adó, és évente £20k keretet lehet kihasználni, én egy részvényekkel és kötvényekkel rendelkező ISA-t használnék erre a célra.
De mennyi időbe telik nekem, hogy minden évben £40k osztalékot termeljek a nulláról indulva? Vizsgáljuk meg a számokat.
Kérem, vedd figyelembe, hogy az adózás az egyes emberek egyedi körülményeitől függ, és a jövőben változhat. Ebben a cikkben található tartalom csak tájékoztatási célokra szolgál. Nem szándékozik, és nem is képez semmilyen adótanácsadási formát. Az olvasók felelősek saját alapos vizsgálatuk elvégzéséért és szakmai tanácsok kéréséért minden befektetési döntés meghozatala előtt.
Osztalékot fizető részvények vásárlása
Mivel a passzív jövedelemszerzés az én fő célom, portfólióm hozamának maximalizálására törekednék az osztalékot fizető részvényekbe történő befektetéssel.
Az Egyesült Királyságban a befektetők elkényeztetettek a választékkal. Más vezető globális tőzsdeindexekhez képest a FTSE 100 és FTSE 250 rendelkezik a legtöbb jövedelemtermelő céggel.
Amikor osztalékot fizető részvényeket keresünk, fontos, hogy ne csak a hozamadatra összpontosítsunk. Az erős osztaléklefedettség és a megbízható részvényesi kifizetések története alapvető tényezők, amelyek befolyásolják befektetési döntésemet mindig.
Ez azért van, mert prioritásként kezelem az osztalék fenntarthatóságát. Bár nincsenek garantált kifizetések, néhány részvény kevesebb kockázattal bír, mint mások. Általában az osztaléklefedettségnek kétszeresnek vagy annál nagyobbnak kell lennie a jövedelemhez képest, ami a biztonság jó mutatója.
Osztalékot fizető részvények példái:
Nem korlátoznám magam csak a brit piacra sem. Egy másik vonzó módja befektetésnek az lehet, ha egy tőzsdén kereskedett alapba (ETF) fektetek be, például a ProShares S&P 500 Dividend Aristocrats ETF-be.
Ez az alap az S&P 500 Dividend Aristocrats teljesítményét követi – cégeket, amelyek következetesen 25+ éven keresztül emelték osztalékaikat.
Kamatos hozam
Tegyük fel, hogy 4%-os osztalékhozamot érek el teljes portfóliómon. Ez azt jelenti, hogy egy második, évi £40k jövedelemhez £1 millió értékű tőzsdei portfólióra lenne szükségem.
Ha minden évben maximalizálnám az ISA hozzájárulásaimat, kezdve a semmiből, egy 8%-os összetett éves növekedési rátával (compound annual growth rate – CAGR) több mint 20 évig tartana elérni ezt a célt, figyelembe véve a tőkenyereséget és az osztalék újrabefektetéseket.
Bár a 8%-os CAGR összhangban van a tőzsde történelmi teljesítményével, ésszerű különböző hozamrátákkal modellezni. Végül is a múltbeli teljesítmény nem garantálja a jövőbeli hozamokat.
Például egy 6%-os CAGR mellett több mint 23 évet kellene várnom. És egy 4%-os CAGR mellett majdnem 28 évig kellene várnom, amíg az éves osztalékbevételem eléri a £40k-ot.
Ráadásul kihívást jelentene minden évben £20k-t hozzátenni egy ISA-hoz. De azoknak a befektetőknek, akik megengedhetik maguknak, az adómentes bevételek nagyszerűek.
Kockázatkezelés
Az osztalékbefektetés nem mentes a kockázattól. Ahogyan erre már utaltam, a cégek csökkenthetik vagy felfüggeszthetik osztalékaikat, ha pénzügyi nehézségekbe ütköznek – beleértve ebben a cikkben általam említett példákat is.
Ha a birtokomban lévő cégek csökkentenék kifizetéseiket, vagy teljesen megállítanák a passzív jövedelemszerzésemet, az megzavarná a számításaimat.
A diverzifikáció hasznos módja ennek a kockázatnak a kezelésére. Befektetéseim elosztásával különböző vállalkozásokban és szektorokban nem lennék túlságosan függő egyetlen részvénytől egy másod jövedelem érdekében.
Plusz, az idővel jelentkező potenciális haszon jelentős. A készpénz-megtakarítások ritkán tartottak lépést az inflációval hosszú időszakok alatt, így osztalékrészvényeket vásárolok passzív jövedelmi igényeim kielégítésére.
Az infláció nemrég 40 éves csúcsot ért el… a ‘megélhetési válság’ folytatódik… új Hidegháború körvonalazódik Oroszországgal és Kínával, miközben a globális gazdaság a recesszió szélén áll.
Akár új befektető vagy, akár tapasztalt profi, azt eldönteni, mely részvényeket adjuk hozzá bevásárlólistánkhoz ilyen példátlan időkben ijesztő lehet. Annak ellenére, hogy a tőzsde nemrégiben emelkedett, úgy gondolom, sok részvény még mindig kedvezményesen megvásárolható valódi értékéhez képest.
Ha befektetsz, befektetésed értéke nőhet vagy csökkenhet, és tőkéd kockázatnak van kitéve. Befektetés előtt értékelned kell saját helyzetedet. Fontolóra veheted, hogy független pénzügyi tanácsot kérj.
Nincs még ISA-d? vagy csak szeretnél nyitni egy újat? Ezt az ETORO-n is megteheted!
Related Posts
- Az angol kiejtési szabályok mesterfokon: A legteljesebb útmutató
- A londoni tűzoltóság súlyos incidenst jelentett be a rekordhőmérsékletű napon több tűzeset miatt
- Orosz oligarchák nem javíttathatják repülőgépeiket és hajóikat Nagy-Britanniában
- Kisvállalkozásokat segít a Barclays
- A válság szélén: Miért hagyják el a turisták a Lake Districtet, és mi történik a helyi vállalkozásokkal?
- 120 magyar nyelvű újságot és magazint olvashat most 67% kedvezménnyel, három hónapra csak 1490 forintért!
- Diákok ezrei hagyják el az egyetemet, a járvány eredményeképpen
- A friss diplomások helyzete az Egyesült Királyságban