A szülőknek naponta otthon kell tanítaniuk gyermekeiket, és nem szabad azt feltételezniük, hogy jól tanítják őket az iskolában – figyelmeztetett a brit legszigorúbbnak titulált igazgató.
Katharine Birbalsingh, az északnyugat-londoni Wembleyben található Michaela Community School (MCS) alapítója és vezetője azt mondta, „soha nem volt időszerűbb” , hogy az emberek otthon tanítsák gyermekeiket.
A Twitteren ezt írta: „Szülők! Soha nem volt jobb időszerűbb, hogy otthon tanítsátok gyermekeiteket.
„Ne higgyétek azt, hogy jól tanítják őket az iskolában. Lehet, hogy szerencsétek van. Nagyszerű! De ne nagyon bízzatok benne!
„Iskola után tanítsátok őket. Naponta. Mindig. Más szülők is ezt teszik, csak egyszerűen nem mondják el nektek.”
Birbalsingh asszony, akit októberben neveztek ki a kormány társadalmi mobilitási bizottságának elnökévé, úgy folytatta, hogy „a közös vacsora és a szülők beszélgetése nagy hatással van a gyermek fejlődésére”.
„Az iskolák megpróbálhatják pótolni (mi családi ebédet készítünk), de egy iskola csak nagyon keveset tud ehhez hozzátenni”
Az iskola vezetője azt tanácsolta a szülőknek, hogy egyéni oktatást végezzenek, amelyet aztán lefekvés előtt újra át lehet nézni.
„A család ereje óriási. Mégis csak annyit teszünk, hogy „ezt az iskoláknak kell megtanítaniuk!” – írta a Twitteren.
2010-ben Birbalsingh asszonyt elbocsátották a dél-londoni camberwelli akadémia helyettes vezetőji tisztségéből, miután politikai vita támadt a tory pártkonferencián elmondott beszéde miatt, amelyben az Egyesült Királyság oktatási rendszerét „tönkretettnek” minősítette.
Azt mondta, hogy a rendszer a legkiszolgáltatottabb gyermekeket cserbenhagyja a fegyelem és a normák hiánya miatt.
Az igazgatónő négy évvel később, 2014-ben hozta létre az MCS-t, amelyben az átlag feletti számú hátrányos helyzetű tanuló van. Módszerei ugyan ellentmondásosak, de eredményesek.
A tanulóknak egy sorban kell járniuk, és nem beszélhetnek egymással az órák között. Rendetlen munkavégzés, késés vagy toll hiánya miatt pedig büntetés jár.
Ti mit gondoltok az angliai iskolarendszerről?
Várjuk a tapasztalataitokat.