Nadhim Zahawi azt mondja, hogy „bíznunk kell a szülőkben” a fegyelmezés terén.
Nadhim Zahawi oktatási miniszter visszautasította az angliai gyermekügyi biztos felhívását, hogy tiltsák be a pofozást – mondván, nincs semmi baj egy „enyhe ütéssel a karon”.
Dame Rachel de Souza jelezte, hogy támogatja a törvény megváltoztatását, hogy így Anglia kövesse Skóciát és Walest a gyermekek pofozásának betiltása terén.
Ám Zahawi úr elutasította az ötletet, mint „dadaállami” politikát, és felfedte, hogy felesége alkalmanként „enyhén karon csapja a kilencéves lányát, ha az túlságosan szemtelen”.
Az oktatási miniszter a Times Radionak azt mondta: „Nagyon határozott véleményem az, hogy ebben bíznunk kell a szülőkben, és joguk van rá, hogy a szülők fegyelmezni tudják gyermekeiket.”
A miniszter azt mondta a TalkRadio-nak: „Egy enyhe ütés a karon a szülőtől – azt hiszem, a legtöbb ember, aki ma reggel ezt a műsort hallgatja, nem fog ebben semmi kivetnivalót találni.”
Zahawi úr hozzátette: „A gyermekek fegyelmezését a szülőkre kell bízni… Bízom a szülőkben. És azt hiszem, sokkal jobb ezt megtenni, mint dajka államot létesíteni.”
Dame Rachel de Souza jelezte, hogy ő támogatja a törvény módosítását, hogy a gyerekek ugyanolyan védelmet kapjanak a támadásokkal szemben, mint a felnőttek.
„Teljesen utálom, és ellene vagyok mindenféle, gyermekek elleni erőszaknak” – mondta a Times Radionak. Mivel a gyerekek kiszolgáltatottabbak, mint a felnőttek, úgy gondolom, hogy gondoskodnunk kell jogaik támogatásáról.”
A „pofozás tilalmát” a 2020-as gyermektörvény részeként vezették be, és ezzel véget ért az „ésszerű büntetés” általános jogi védelme. Ez azután történt, hogy Skócia 2020 novemberében bevezette saját tilalmát.
Bár Dame Rachel elismerte, hogy Angliában már „törvénybe foglalták” a gyermekek védelmét, csodálatát fejezte ki a skót és a walesi kormány lépései miatt.
Azt mondta, hogy Boris Johnson kormányának „nagyszerű lehetősége” volt arra, hogy megvizsgálja annak walesi végrehajtását, és hozzátette: „Szerintem ezt mindenképpen meg kell fontolnunk.”
Sir Keir Starmer, a Munkáspárt vezetője korábban azt mondta, hogy a lépést Angliában is tükrözni kell, és ezt „a megfelelő lépésnek” nevezte.
De Zahawi úr csütörtökön azt mondta, hogy „nagyon nagy különbség” van a „könnyű karonütés” és a gyermekbántalmazás között.
„Még ha ez meg is történik, annak nagyon-nagyon ritka alkalomnak kell lennie, és nem olyasminek, amit szülőként szívesen teszünk” – mondta a miniszter a Times Radionak, hozzátéve, hogy a legjobb, ha „leülünk és kommunikálunk. a gyerekkel”.
A National Society for the Prevention of the Cruelty to Children (A Gyermekekkel Szembeni Kegyetlenkedést Megelőző Országos Társaság) által készített felmérés szerint Angliában a felnőttek több mint kétharmada úgy gondolja, hogy helytelen, ha a szülők vagy a gondozók fizikailag megbüntetik gyermeküket, 58 százalékuk pedig úgy gondolja, hogy ez már illegális.