Amikor a királynő meghal, nemzeti gyásznappal, minden kormányzati munka szünetelésével és az uralkodó iránti tisztelet egyéb jeleivel fog gyászolni az ország.
Új részletek derültek ki arról, hogy az egyesült királyságbeli egyházak hogyan fejezik ki tiszteletüket a királynő halálakor.
A London Bridge hadművelet, az uralkodó halálát követő napok terve szerint az ország hivatalos gyász időszakába lép.
A Királyi Háztartás kérni fogja az Egyházi Harangozók Központi Tanácsát, hogy a vallási épületek hangtompítókkal kongassák meg harangjukat, hogy ünnepélyesebb hangot hozzanak létre.
Azonban sok templom mostanra rájött, hogy a bőr tokjaik (amiket hangtompításra használnak) elrohadtak, mivel VI. György király 70 évvel ezelőtti halála óta nem használták őket.
Ennek eredményeként a bőrműveseket elárasztották a megrendelések, miközben az egyházak rohannak, hogy biztosítsák, hogy felkészüljenek a szomorú napra.
Az eladások állítólag megduplázódtak az elmúlt hónapokban.
Vicki Chapman, az Egyházi Harangozók Központi Tanácsának munkatársa azt mondta az újságnak, hogy a hangtompító hozzáadásával a harangok szokásos „dong, dong, dong” hangja még inkább dübörgő hanggá változik.
Azt mondta: “Sok időt töltöttünk azzal, hogy a királyi házzal és a Lambeth-palotával beszéljünk az uralkodó elmúlásának napjáról, ami reményeink szerint egyhamar nem lesz. Ez azért fontos, mert kellő tiszteletet kell tanúsítani a királyi szolgálat iránt, megtiszteljük ezzel az uralkodót, és megemlékezünk életéről.”
Tavaly a London Bridge hadművelet minden részlete kiszivárgott, így napról napra leírják, mi fog történni, ha a királynő elhunyt.
A nap D-nap néven lesz ismert, a következő napokat pedig D-nap, plusz az eltelt napok számával jelölik. Például a második nap D-nap Plusz Egy lesz.
Károly herceg – aki édesanyja halálakor lesz király – a királynő halála napján szól a nemzethez, a miniszterelnök pedig az első kormánytag, aki nyilatkozatot tesz.
A kormányhivatalokat arra utasították, hogy a bejelentést követő 10 percen belül félárbocra eresszék a zászlókat, a kabinet tagjait pedig felhívják a szomorú hírrel, és “diszkrécióra” szólítják fel.
A királynőt várhatóan 10 nappal a halála után temetik el, és Charles körútra indul az Egyesült Királyságban, mielőtt a temetést megtartanák.
Az uralkodó koporsója három napig áll a Parlament épületében, a hatóságok pedig arra számítanak, hogy emberek százezrei utaznak majd Londonba, ami torlódásokat okozhat, sőt akár élelmiszerhiányt is.
A jelentések szerint minden más parlamenti ügyet 10 napra felfüggesztenek.
A temetés napja a nemzeti gyász napja lesz, de a munkáltatók nem kötelesek szabadságot adni a dolgozóknak.
Az istentiszteletre a Westminster Abbey-ben kerül sor, és délben kétperces csendet tartanak az Egyesült Királyságban.
Kötelező istentiszteletet tartanak a Windsori kastélyban található Szent György-kápolnában, ahol a királynőt a VI. György király emlékkápolnában temetik el.
Related Posts
- Magyar művész munkája a WWT (Wildfowl and Wetlands Trust – Vadmadár és Mocsár Tröszt) túráin
- Bemutatták Londonban A nagy háború százéves nyomában című kötet angol változatát
- Csökkentették a brit hatóságok szerdán a terrorkészültség szintjét.
- Az Egyesült Királyság 15 repülőteréről induló TUI járaton nem lesz étel és italfelszolgálás – lásd a teljes listát