Hirdetés Hirdetés Hirdetés
Hirdetés
  • Média ajánlat
  • Adatkezelési tájékoztató
  • Felhasználási feltételek
  • Kapcsolat
kedd, július 1, 2025
Angliai Kisokos®
Hirdetés
Hirdetés
  • HÍREK
  • AKTUÁLIS
  • HASZNOS
  • ÉRDEKESSÉGEK
  • CSALÁD
  • PROGRAMOK
  • GASZTRO
  • KULTÚRA
  • BUSINESS
  • ÜGYINTÉZÉS
  • UTAZÁS
  • AUTÓ
  • SHOP
Nincs találat
Minden találat megjelenítése
  • HÍREK
  • AKTUÁLIS
  • HASZNOS
  • ÉRDEKESSÉGEK
  • CSALÁD
  • PROGRAMOK
  • GASZTRO
  • KULTÚRA
  • BUSINESS
  • ÜGYINTÉZÉS
  • UTAZÁS
  • AUTÓ
  • SHOP
Nincs találat
Minden találat megjelenítése
Angliai Kisokos®
Nincs találat
Minden találat megjelenítése
Hirdetés Hirdetés Hirdetés
Hirdetés
Kezdőoldal Utazás

Így csökkentheted a nyaralási költségeidet

Gabor Attila TomposÍrta Gabor Attila Tompos
05/08/2018
Kategória Utazás, Érdekességek, HASZNOS, Kiemelt témák, Programok, események
0
nyaralás
Megosztás FacebookonMegosztás Twitteren

Booking.com

Ha bemész egy utazási irodába, és náluk foglalod le a nyaralásodat, akkor nagyon drága lesz. Ha ugyanezt te szervezed meg, te keresel szállást, repülőjegyet, akkor olcsóbb. Legolcsóbb akkor, ha rugalmas vagy, és belemész kompromisszumokba. Elmondjuk, hogy csökkentsd a nyaralási költségeidet. (És nem arról írunk, hogy kevesebb fagyit egyél majd)

Jajj, úgy élvezem én a strandot 

Akik külföldre mennek, legtöbbször Horvátországot választják (a relatív olcsósága miatt) ezt követi Görögország, és Románia, majd Olaszország, és Spanyolország.

Hirdetés Hirdetés Hirdetés
Hirdetés

A felmérések szerint egy négy fős család nyaralási költsége 100 000 forint felett van/ fő/hét külföldön. Itthon ennél valamivelolcsóbban is meg lehet úszni. Ebben a cikkben írunk neked több ötletet, hogyan tudsz spórolni a nyaraláson.

Olcsó nyaralás Last Minute-ban

Fontos, hogy soha ne hallgass a Googlira, mert, ha rákeresel arra, hogy olcsó nyaralás, akkor a marketingesek hálójába keveredtél, és már el is indultak feléd, hogy káprázatosabbnál káprázatosabb, még fél órán keresztül tartó kedvezményekkel azonnali (és vélhetően rossz) döntésre csábítsanak.

Hirdetés Hirdetés Hirdetés
Hirdetés

Lesz -70% -os kedvezmény (látod az iróniát, ugye, hogy a mínusz hetven százalék az gyakorlatilag plusz 70), éppúgy, mint üvöltő akció, előfoglalás, vagy utófoglalás feliratok, és olyan kegyes hazugságok, mint „elengedjük a reptéri illeték árát” ami chartergépeknél eleve nincs.

Ha tudatos vásárló vagy, és sem nem akarsz lasztminitben nyaralni, és tudatosan kikerülöd a rossz döntés felé terelő, azonnali cselekvésre ösztönző szavak (foglalj most/még 10 perced van/már csak 2 szabad hely) akkor okos ötletekkel (és kis kompromisszummal) könnyedén csökkentheted a nyaralás árát. Mondjuk, hogyan tedd, de ehhez dolgoznod kell kicsit.

Hasonló Posztok

10 törvény, amit otthon megszegsz anélkül, hogy tudnál róla

10 törvény, amit otthon megszegsz anélkül, hogy tudnál róla

29/06/2025
1.2k
Minden, amit tudnod kell a 2025 júniusától életbe lépő új brit munkavállalási vízumszabályokról

Minden, amit tudnod kell a 2025 júniusától életbe lépő új brit munkavállalási vízumszabályokról

25/06/2025
407
Hirdetés Hirdetés Hirdetés
Hirdetés

Applikációk: a Skyscannertől a Trivago-ig

Ha csökkenteni akarod a nyaralásod árát (és hajlandó vagy érte tenni egy keveset) akkor érdemes olyan weboldalakat, vagy applikációkat használnod, amelyeket ezért hoztak létre: a Skyscanner abban fog neked segíteni, hogy az összes légitársaság adott repjegyét összehasonlítja az adott időpontban, és úticélra.

Magyarul: ha július 5-én akarsz menni Rómába, akkor nem kell az összes légitársaság összes járatát és az árait is megvizsgálnod, mert a Skyscanner megteszi helyetted.

A Trivago ugyanezt teszi, csak hotelben. Ha csak ezt a kettő alkalmazást használod már spóroltál, de ha tudsz rugalmas lenni (mondjuk nem mindenképp 5-én kell Rómában lenned, és jó egy kettő csillagos hotel is) akkor máris rengeteget spóroltál, és még el sem indultál.

4+1 tipp, hogy spórolj

Legjobb, ha szezonon kívül utazol. Egészen elképesztő (eredetileg vérlázítót akartunk írni) különbségek vannak az augusztus végi és a szeptember eleji – mondjuk görögországi, vagy akár balatoni – nyaralási árak között.

Pedig (például Görögországban) szeptember elején semmivel nincs hűvösebb, mint mondjuk augusztusban, és a nap is ugyanannyit süt, sőt az élet is olcsóbb.

Sokat spórolhatsz azon is, ha bevállalsz egy pici kényelmetlenséget egy apartmannal. Oké, értjük, hogy talán nem annyira jó, mint egy szálloda, de most őszintén: egy tengerparton, vagy egy nagyvárosban, esetleg a Balatonon mennyi időt leszel a szobádban?

Ha külföldre mész okosan csomagolj, és ezt most nem arra mondjuk, hogy hat elefánt üljön rá a bőröndödre, hogy beleférj a fapados légitársaság szigorú kézipoggyász szabályaiba akkor amikor 2 hétre mész nyaralni, hanem arra, hogy pakolj el mindent amire szükséged lehet, azért, hogy ne kelljen semmit venni ott.

(Egy felmérés szerint a borotva, a dezodor, és – hihetetlen igaz – de a fürdőruha szokott kimaradni, ami azért baj, mert ahova mész ott ezek biztosan drágábbak lesznek, mint itthon. Akciósan.

Kajálj ott, ahol a helyiek: ezt nem tudjuk másképp leírni, mint úgy, hogy hidd el a helyiek nem hülyék. Azért esznek abban a – kívülről nem fancy – étteremben mert ott a legjobb a kaja. Ott a legnagyobb az adag. És ott lesz a legolcsóbb.

Szóval, keresd meg azt, ahova ők járnak, és egyél ott, külföldön, és itthon is. És még egy fontos dolog amire figyelj (étteremben): sokszor túlárazottak az italok, mert úgyis fogsz inni.

Ha nagyon nem akarsz 5 euróért (vagy 790 forintért) meginni egy sört (tényleg ne tedd) akkor biztosan lesz víz is. Negyedennyiért.

Nyaralási extra tipp: külföldön válaszd a helyit. A helyi sör olcsóbb lesz, mint az import, és egyáltalán nem rosszabb. A helyi ásványvíz tuti, hogy olcsóbb, mint a nemzetközi, ahogy az üdítő is. Ha bemész egy boltba, akkor is azt vedd, amit a helyiek, úgysem fogod ismerni a márkákat: ők igen.

Persze rengeteg spórolási ötleted lehet még, ami neked bevált (egy 200 oldalas könyv sem lenne elég az összes tippet, trükköt összegyűjteni) de a fenti dolgokat betartva jelentős összegeket spórolhatsz meg, és máris több élményre lesz pénzed.

Booking.com

 

Ebben a cikkben található néhány affiliate link. Ha kattintasz ezekre a linkekre és vásárolsz valamit, akkor nekem egy kis jutalék jut belőle, anélkül, hogy neked többe kerülne.

Related Posts

  • Először találtak emberi vérben műanyag mikroszemcséket
  • A walesi Pónik
  • Magyar hagyományok és szokások megtartása Angliában
  • A Piccadilly vonal egy része ebben a hónapban 5 napra bezár
  • Pro és kontra: Fiatalok Angliában és Magyarországon
  • Ukrajnai háború a konfliktusövezeten túl is súlyos gazdasági következményei lesznek a háborúnak
  • A Royal Mail 2023 januárjától nem fogadja el többé 1. és 2. osztályú bélyegeket
  • Tavaszi óraátállítás 2017-ben

Legyél Te is a támogatónk

Mi itt az Angliai Kisokosnál azon dolgozunk, hogy eljuttassuk Hozzátok az aktuális életet érintő hasznos információkat, olyan módon, hogy akár később is elő tudjátok keresni, ha szükségetek van rá.
Nem az a célunk, hogy fölösleges, illetve felzaklató híreket juttassunk el hozzátok csak a szenzáció és az olvasottság kedvéért.
Ahhoz, hogy ezt fenn tudjuk tartani, szükségünk van anyagi forrásokra. Jelenleg az Angliai Kisokos csapata egy sok éve Angliában élő családi-baráti társaság, akik saját idejükben és erőforrásaikból építik-szépítik a Kisokost Nektek.
Ha egyetértesz a céljainkkal és Neked is hasznosak a kapott információk, ha szeretnél segíteni bennünket ebben, legyél Te is a támogatónk!

TÁMOGATÁS
Címkék: a legolcsóbb repülőjegyeknyár 2018nyaralásnyaralási kisokosnyaralási tippolcsó hotelolcsó nyaralásspórolás angliábanspórolási ötletekutazásutazási kisokos
Előző cikk

Íme a legújabb Brexit hírek, fejlemények

Következő cikk

7 lélegzetelállító látnivaló Angliában

Gabor Attila Tompos

Gabor Attila Tompos

Gábor Attila Tompos az Angliai Kisokos tulajdonosa. Több mint egy évtizede él és tapasztal meg mindent, amit Anglia kínálhat egy magyar számára. Első kézből ismeri azokat a kihívásokat és lehetőségeket, amelyekkel egy új országban találjuk szembe magunkat. Gábor missziója, hogy segítse és tájékoztassa azokat a magyarokat, akik az Egyesült Királyságban élnek vagy keresik az új lehetőségeket, legyen szó munkáról, tanulásról vagy életmódról. Hisz abban, hogy a megfelelő információkkal felfegyverkezve bárki otthon érezheti magát ebben a sokszínű országban.

Please login to join discussion

Legutóbbi cikkek

10 törvény, amit otthon megszegsz anélkül, hogy tudnál róla

10 törvény, amit otthon megszegsz anélkül, hogy tudnál róla

29/06/2025
1.2k
Minden, amit tudnod kell a 2025 júniusától életbe lépő új brit munkavállalási vízumszabályokról

Minden, amit tudnod kell a 2025 júniusától életbe lépő új brit munkavállalási vízumszabályokról

25/06/2025
407
Ismerjétek meg a HunOne applikációt – A külföldön élő magyarokat összekötő közösségi platform

Ismerjétek meg a HunOne applikációt – A külföldön élő magyarokat összekötő közösségi platform

23/06/2025
230
Skilled Worker vízumváltozások Nagy-Britanniában 2025-ben

Skilled Worker vízumváltozások Nagy-Britanniában 2025-ben

22/06/2025
399

Legyél Te is a támogatónk

Mi, az Angliai Kisokosnál, azon dolgozunk, hogy eljuttassuk hozzátok az aktuális és hasznos információkat, amelyekre szükségetek lehet. Célunk, hogy értékes tartalommal szolgáljunk. A Kisokos csapata lelkes emberekből áll, akik Angliában élve saját idejüket és erőforrásaikat fektetik bele a projektbe. Ha értékelted a munkánkat, akár egy kávé árával is támogathatsz minket, vagy választhatsz rendszeres havi támogatási lehetőséget is. Minden segítség számít, légy te is a támogatónk!
Ha egyetértesz a céljainkkal és Neked is hasznosak a kapott információk, ha szeretnél segíteni bennünket ebben, legyél Te is a támogatónk!


Támogatói link

Hirdetés Hirdetés Hirdetés
Hirdetés

AjánlottCikkek

A Mesterséges Intelligencia forradalma: A jövő már itt van!

A Mesterséges Intelligencia forradalma: A jövő már itt van!

Írta Gabor Attila Tompos
29/10/2023
0
896

A mesterséges intelligencia (MI) forradalma elérkezett! Az MI technológia hatalmas előrelépéseket hozott és számos területen forradalmasítja az életünket. A gépek...

Nyelvtudás nélkül Angliában? Mire számíthatsz?

Nyelvtudás nélkül Angliában? Mire számíthatsz?

Írta Gabor Attila Tompos
27/11/2015
0
974

A külföldi munkavállalás sokak számára kaland, mások számára kényszer, de mindenképp lehetőség egy élhetőbb valóság megismerésére. Igazán embert próbáló feladat....

Pénz átutalása Magyarországra

Pénz átutalása Magyarországra

Írta Gabor Attila Tompos
26/03/2015
0
1.1k

Külföldön élünk és a fizetésünket is külföldi valutában kapjuk. Az otthon maradt szeretteinknek sokszor szüksége lehet a támogatásunkra, de az...

bérleti díjak Angliában

Bérleti díjak Angliában: egy új törvény, ami a bérlőknek kedvez

Írta Gabor Attila Tompos
28/08/2019
0
925

Brexit ide vagy oda, nem lettek olcsóbbak a bérleti díjak Angliában az utóbbi hónapokban sem, de egy viszonylag új rendeletnek...

Ünnepnapok Nagy-Britanniában 2017-ben

Ünnepnapok Nagy-Britanniában 2017-ben

Írta Gabor Attila Tompos
19/03/2017
0
932

Március van, s hamarosan egy sor ismert és talán kevésbé ismert ünnep veszi kezdetét Angliában is. Mai cikkünkben összegyűjtöttük nektek,...

angol bélyeg

A Royal Mail 2023 januárjától nem fogadja el többé 1. és 2. osztályú bélyegeket

Írta Gabor Attila Tompos
18/02/2022
0
883

Az új vonalkód-rendszer jövő évi bevezetésekor a vásárlók már nem használhatják az első és másodosztályú bélyegeket. A briteket arra kérték,...

Hogmanay, a skót újév

Hogmanay, a skót újév

Írta Gabor Attila Tompos
18/01/2018
0
964

Nem vitás, a skótok szeretnek ünnepelni. Bár megteszik ezt minden különösebb indok nélkül is, a sötét téli napok beköszöntével minden...

A nagy háború százéves nyomában

Bemutatták Londonban A nagy háború százéves nyomában című kötet angol változatát

Írta Gabor Attila Tompos
04/07/2022
0
878

Bemutatták Londonban A nagy háború százéves nyomában - Szarajevótól Trianonig című történelmi könyv angol változatát, Szalay-Berzeviczy Attila kétkötetes művének első...

Skilled Worker vízumváltozások Nagy-Britanniában 2025-ben

Skilled Worker vízumváltozások Nagy-Britanniában 2025-ben

Írta Gabor Attila Tompos
22/06/2025
0
399

A 2025. március 17-én közzétett National Audit Office (NAO) sajtónyilatkozata alapjaiban rázta meg a brit Skilled Worker Visa rendszerét. A...

gemkapocs

Gyakori hiba, amit az angol cégek vezetői elkövetnek

Írta Gabor Attila Tompos
15/04/2020
0
894

Az angol cégek alapításáról, megszüntetéséről, valamint azok könyveléséről többször írtunk már korábban. Ma arról lesz szó, hogy mi a leggyakoribb...

Következő cikk
látnivaló Angliában

7 lélegzetelállító látnivaló Angliában

angliai kisokos logo

Üdvözöllek az Angliai Kisokos hivatalos honlapján kedves olvasó! Az angliai magyarok oldala, az Angliai Kisokos egy független információs és hirdető portál, ahol mindig a legfrissebb, legaktuálisabb információkat adjuk át az angliai magyaroknak és a Magyarországon élőknek az őket leginkább érdeklő angliai témákról. Keressetek bennünket bizalommal az elérhetőségeinken. Kellemes időtöltést kívánunk az oldalainkon mindenkinek!

Népszerű

  • 10 törvény, amit otthon megszegsz anélkül, hogy tudnál róla

    10 törvény, amit otthon megszegsz anélkül, hogy tudnál róla

    59 megosztás
    Megosztás 24 Tweet 15
  • Ismerjétek meg a HunOne applikációt – A külföldön élő magyarokat összekötő közösségi platform

    12 megosztás
    Megosztás 5 Tweet 3
  • Minden, amit tudnod kell a 2025 júniusától életbe lépő új brit munkavállalási vízumszabályokról

    20 megosztás
    Megosztás 8 Tweet 5

Legfrissebb

10 törvény, amit otthon megszegsz anélkül, hogy tudnál róla

10 törvény, amit otthon megszegsz anélkül, hogy tudnál róla

29/06/2025
Minden, amit tudnod kell a 2025 júniusától életbe lépő új brit munkavállalási vízumszabályokról

Minden, amit tudnod kell a 2025 júniusától életbe lépő új brit munkavállalási vízumszabályokról

25/06/2025
Ismerjétek meg a HunOne applikációt – A külföldön élő magyarokat összekötő közösségi platform

Ismerjétek meg a HunOne applikációt – A külföldön élő magyarokat összekötő közösségi platform

23/06/2025
Skilled Worker vízumváltozások Nagy-Britanniában 2025-ben

Skilled Worker vízumváltozások Nagy-Britanniában 2025-ben

22/06/2025
Az SEO Halott már a Google szerint is

Az SEO Halott már a Google szerint is

17/06/2025
  • Média ajánlat
  • Adatkezelési tájékoztató
  • Felhasználási Feltételek
  • Kapcsolat

© 2024 Angliai Kisokos™ - Angliai Magyarok Oldala

angliai kisokos logó
Az Ön adatainak védelme fontos számunkra

A legjobb élmények biztosítása érdekében technológiákat, mint például cookie-kat használunk az eszközinformációk tárolására és/vagy hozzáférésre. Ezekhez a technológiákhoz való hozzájárulás lehetővé teszi számunkra az adatok, mint például a böngészési magatartás vagy egyedi azonosítók ezen az oldalon történő feldolgozását. A hozzájárulás megtagadása vagy visszavonása negatívan befolyásolhat bizonyos funkciókat és képességeket.

funkcionális Always active
A technikai tárolás vagy hozzáférés szigorúan szükséges ahhoz a jogos célhoz, hogy lehetővé tegye egy adott, az előfizető vagy felhasználó által kifejezetten kért szolgáltatás használatát, vagy kizárólag az elektronikus kommunikációs hálózaton történő kommunikáció továbbításának céljából.
Preferences
The technical storage or access is necessary for the legitimate purpose of storing preferences that are not requested by the subscriber or user.
Statisztika
The technical storage or access that is used exclusively for statistical purposes. A technikai tárolás vagy hozzáférés, amely kizárólag anonim statisztikai célokból kerül felhasználásra. Végzés nélkül, az internet-szolgáltató önkéntes együttműködése vagy harmadik fél további adatai nélkül az ebben a célból tárolt vagy lekért információk általában nem használhatók fel az azonosításodra.
Marketing
The technical storage or access is required to create user profiles to send advertising, or to track the user on a website or across several websites for similar marketing purposes.
Manage options Manage services Manage {vendor_count} vendors Read more about these purposes
View preferences
{title} {title} {title}
Nincs találat
Minden találat megjelenítése
  • HÍREK
  • AKTUÁLIS
  • HASZNOS
  • ÉRDEKESSÉGEK
  • CSALÁD
  • PROGRAMOK
  • GASZTRO
  • KULTÚRA
  • BUSINESS
  • ÜGYINTÉZÉS
  • UTAZÁS
  • AUTÓ
  • SHOP

© 2024 Angliai Kisokos™ - Angliai Magyarok Oldala