Ha bemész egy utazási irodába, és náluk foglalod le a nyaralásodat, akkor nagyon drága lesz. Ha ugyanezt te szervezed meg, te keresel szállást, repülőjegyet, akkor olcsóbb. Legolcsóbb akkor, ha rugalmas vagy, és belemész kompromisszumokba. Elmondjuk, hogy csökkentsd a nyaralási költségeidet. (És nem arról írunk, hogy kevesebb fagyit egyél majd)
Jajj, úgy élvezem én a strandot
Akik külföldre mennek, legtöbbször Horvátországot választják (a relatív olcsósága miatt) ezt követi Görögország, és Románia, majd Olaszország, és Spanyolország.
A felmérések szerint egy négy fős család nyaralási költsége 100 000 forint felett van/ fő/hét külföldön. Itthon ennél valamivelolcsóbban is meg lehet úszni. Ebben a cikkben írunk neked több ötletet, hogyan tudsz spórolni a nyaraláson.
Olcsó nyaralás Last Minute-ban
Fontos, hogy soha ne hallgass a Googlira, mert, ha rákeresel arra, hogy olcsó nyaralás, akkor a marketingesek hálójába keveredtél, és már el is indultak feléd, hogy káprázatosabbnál káprázatosabb, még fél órán keresztül tartó kedvezményekkel azonnali (és vélhetően rossz) döntésre csábítsanak.
Lesz -70% -os kedvezmény (látod az iróniát, ugye, hogy a mínusz hetven százalék az gyakorlatilag plusz 70), éppúgy, mint üvöltő akció, előfoglalás, vagy utófoglalás feliratok, és olyan kegyes hazugságok, mint „elengedjük a reptéri illeték árát” ami chartergépeknél eleve nincs.
Ha tudatos vásárló vagy, és sem nem akarsz lasztminitben nyaralni, és tudatosan kikerülöd a rossz döntés felé terelő, azonnali cselekvésre ösztönző szavak (foglalj most/még 10 perced van/már csak 2 szabad hely) akkor okos ötletekkel (és kis kompromisszummal) könnyedén csökkentheted a nyaralás árát. Mondjuk, hogyan tedd, de ehhez dolgoznod kell kicsit.
Applikációk: a Skyscannertől a Trivago-ig
Ha csökkenteni akarod a nyaralásod árát (és hajlandó vagy érte tenni egy keveset) akkor érdemes olyan weboldalakat, vagy applikációkat használnod, amelyeket ezért hoztak létre: a Skyscanner abban fog neked segíteni, hogy az összes légitársaság adott repjegyét összehasonlítja az adott időpontban, és úticélra.
Magyarul: ha július 5-én akarsz menni Rómába, akkor nem kell az összes légitársaság összes járatát és az árait is megvizsgálnod, mert a Skyscanner megteszi helyetted.
A Trivago ugyanezt teszi, csak hotelben. Ha csak ezt a kettő alkalmazást használod már spóroltál, de ha tudsz rugalmas lenni (mondjuk nem mindenképp 5-én kell Rómában lenned, és jó egy kettő csillagos hotel is) akkor máris rengeteget spóroltál, és még el sem indultál.
4+1 tipp, hogy spórolj
Legjobb, ha szezonon kívül utazol. Egészen elképesztő (eredetileg vérlázítót akartunk írni) különbségek vannak az augusztus végi és a szeptember eleji – mondjuk görögországi, vagy akár balatoni – nyaralási árak között.
Pedig (például Görögországban) szeptember elején semmivel nincs hűvösebb, mint mondjuk augusztusban, és a nap is ugyanannyit süt, sőt az élet is olcsóbb.
Sokat spórolhatsz azon is, ha bevállalsz egy pici kényelmetlenséget egy apartmannal. Oké, értjük, hogy talán nem annyira jó, mint egy szálloda, de most őszintén: egy tengerparton, vagy egy nagyvárosban, esetleg a Balatonon mennyi időt leszel a szobádban?
Ha külföldre mész okosan csomagolj, és ezt most nem arra mondjuk, hogy hat elefánt üljön rá a bőröndödre, hogy beleférj a fapados légitársaság szigorú kézipoggyász szabályaiba akkor amikor 2 hétre mész nyaralni, hanem arra, hogy pakolj el mindent amire szükséged lehet, azért, hogy ne kelljen semmit venni ott.
(Egy felmérés szerint a borotva, a dezodor, és – hihetetlen igaz – de a fürdőruha szokott kimaradni, ami azért baj, mert ahova mész ott ezek biztosan drágábbak lesznek, mint itthon. Akciósan.
Kajálj ott, ahol a helyiek: ezt nem tudjuk másképp leírni, mint úgy, hogy hidd el a helyiek nem hülyék. Azért esznek abban a – kívülről nem fancy – étteremben mert ott a legjobb a kaja. Ott a legnagyobb az adag. És ott lesz a legolcsóbb.
Szóval, keresd meg azt, ahova ők járnak, és egyél ott, külföldön, és itthon is. És még egy fontos dolog amire figyelj (étteremben): sokszor túlárazottak az italok, mert úgyis fogsz inni.
Ha nagyon nem akarsz 5 euróért (vagy 790 forintért) meginni egy sört (tényleg ne tedd) akkor biztosan lesz víz is. Negyedennyiért.
Nyaralási extra tipp: külföldön válaszd a helyit. A helyi sör olcsóbb lesz, mint az import, és egyáltalán nem rosszabb. A helyi ásványvíz tuti, hogy olcsóbb, mint a nemzetközi, ahogy az üdítő is. Ha bemész egy boltba, akkor is azt vedd, amit a helyiek, úgysem fogod ismerni a márkákat: ők igen.
Persze rengeteg spórolási ötleted lehet még, ami neked bevált (egy 200 oldalas könyv sem lenne elég az összes tippet, trükköt összegyűjteni) de a fenti dolgokat betartva jelentős összegeket spórolhatsz meg, és máris több élményre lesz pénzed.
Ebben a cikkben található néhány affiliate link. Ha kattintasz ezekre a linkekre és vásárolsz valamit, akkor nekem egy kis jutalék jut belőle, anélkül, hogy neked többe kerülne.