Hirdetés Hirdetés Hirdetés
Hirdetés
  • Média ajánlat
  • Adatkezelési tájékoztató
  • Felhasználási feltételek
  • Kapcsolat
vasárnap, április 26, 2026
Angliai Kisokos®
Hirdetés
Hirdetés
  • HÍREK
  • AKTUÁLIS
  • HASZNOS
  • ÉRDEKESSÉGEK
  • CSALÁD
  • PROGRAMOK
  • GASZTRO
  • KULTÚRA
  • BUSINESS
  • ÜGYINTÉZÉS
  • UTAZÁS
  • AUTÓ
  • SHOP
Nincs találat
Minden találat megjelenítése
  • HÍREK
  • AKTUÁLIS
  • HASZNOS
  • ÉRDEKESSÉGEK
  • CSALÁD
  • PROGRAMOK
  • GASZTRO
  • KULTÚRA
  • BUSINESS
  • ÜGYINTÉZÉS
  • UTAZÁS
  • AUTÓ
  • SHOP
Nincs találat
Minden találat megjelenítése
Angliai Kisokos®
Nincs találat
Minden találat megjelenítése
Hirdetés Hirdetés Hirdetés
Hirdetés
Kezdőoldal Aktuális

Brexit után fizetős lehet az egészségügyi ellátás Angliában

Gabor Attila TomposÍrta Gabor Attila Tompos
18/11/2019
Kategória Aktuális, Brexit, HASZNOS, HÍREK, Kiemelt témák, MTI
0
health
Megosztás FacebookonMegosztás Twitteren

A jelenleg is kormányzó brit Konzervatív Párt vasárnap ismertetett tervei szerint a Brexit után, pontosabban az átmeneti időszak lejártát követően minden újonnan érkező bevándorlónak előre kell fizetnie a brit állami egészségügyi ellátórendszer (NHS) igénybevételéért.

A brit bevándorlási szabályok módosítási programja alapján, ha a konzervatívok megnyerik a választásokat, 2021 januárjától a tartós letelepedés céljából Nagy-Britanniába érkezőknek egységesen 625 fontot kell letétbe helyezniük az NHS használatáért. Ez mindenkire vonatkozna, aki bármely EU-tagállamból 2021 januárja után érkezik a szigetországba.

Boris Johnson miniszterelnök a The Sunday Times című konzervatív vasárnapi brit lapnak adott interjúban úgy fogalmazott, hogy a jövőbeni betelepülőknek “már az első naptól” hozzá kell járulniuk az NHS költségeihez.

Hirdetés Hirdetés Hirdetés
Hirdetés

Johnson szerint a brit adófizetőknek nagyon sok pénzébe kerülnek az állami egészségügyi rendszer által nyújtott minőségi szolgáltatások. Úgy igazságos, ha e költségekből mindenki részt vállal, aki az Egyesült Királyságban él.

Jelenleg a Nagy-Britanniában élő külföldi EU-állampolgárok a britekhez hasonlóan ingyen vehetik igénybe az NHS szolgáltatásait. A máshonnan érkezőknek 400 font egyszeri átalányt kell fizetniük.

Hirdetés Hirdetés Hirdetés
Hirdetés
Ha ez nem lenne elég…

A konzervatívok tervei szerint a jövőben nem telepedhetnek le Nagy-Britanniában olyanok, akiknek nincs konkrét állásajánlatuk. E kikötés alól mentességet azok kapnának, akik önálló vállalkozást indítanak.

A konzervatív kormány emellett megszüntetné a családi pótlék fizetését azon letelepedett családok esetében, akiknek gyermekei nem élnek az Egyesült Királyság területén. Egyes szociális ellátások igénybevételéhez szükséges lesz az öt évnyi folyamatos nagy-britanniai tartózkodás igazolása.

Hirdetés Hirdetés Hirdetés
Hirdetés

A tervek között szerepel az is, hogy a jövőben az EU-tagállamokból sem települhetnek át Nagy-Britanniába olyanok, akik hazájukban vagy máshol súlyos bűncselekményt követtek el.

Priti Patel brit belügyminiszter nyilatkozatában leszögezte, hogy a konzervatív kormány 2021 januárjától, vagyis a tervezett átmeneti időszak végétől nem érvényesíti az Európai Unión belüli szabad mozgás gyakorlatát. Ettől az időponttól azonos bevándorlási szabályozást alkalmaz az EU-ból és a világ más térségeiből érkezőkre.

Ez azt jelenti, hogy ha a konzervatívok megnyerik a decemberi választást és kormányon maradnak, mindenkire az ausztráliai pontozásos elbíráláshoz hasonló bevándorlási szabályozás lép életbe 2021-től.

E szabályozás értelmében előnyben lesznek azok, akik tudnak annyira angolul, hogy nyelvtudásukat munkájukban és mindennapi életvitelükben hasznosítani tudják.

Előnyös elbírálásra számíthatnak azok is, akik a brit üzleti szektorok számára fontos munkát képesek végezni. Kiváltságosak lesznek azok is, akik saját maguk létesítenek olyan vállalkozásokat, amelyek brit munkavállalókat foglalkoztatnak és az Egyesült Királyságban adóznak. Előnyben részesülnek majd azok is, akik hazájukban törvénytisztelő magatartást tanúsítottak.

Mindez nem vonatkozik azokra az EU-állampolgárokra, akik már Nagy-Britanniában élnek. Ők a Brexit után is maradhatnak az országban, és érvényben maradnak jelenlegi jogosultságaik is. Ennek feltétele azonban, hogy letelepedett jogi státuszért folyamodjanak a brit belügyminisztériumhoz.

Jeremy Corbyn, a legnagyobb ellenzéki erő, a Munkáspárt vezetője a BBC televízióban elmondta, ha a Labour kerül kormányra, “komoly mértékben” érvényben maradna az unión belüli szabad mozgás gyakorlata Nagy-Britanniában.

Corbyn nem részletezte, hogy ez pontosan mit jelent. Úgy fogalmazott: azok, akik Nagy-Britanniát választják otthonuknak, hatalmas mértékben hozzájárulnak az ország fejlődéséhez, és a munkáspárti kormány nem fog ellenséges környezetet teremteni számukra.

Hasonló Posztok

Brit FBI-t hoznak létre az Egyesült Királyságban

Brit FBI-t hoznak létre az Egyesült Királyságban

25/01/2026
930

Tényleg ez a legjobb hely a pénzednek? Trading 212 bemutató

08/01/2026
943

A Munkáspárt csütörtökön hozza nyilvánosságra választási programját. Ebben fogja részletezni a bevándorlás szabályozására kidolgozott terveit is.

A vasárnap ismertetett legfrissebb felmérés a Konzervatív Párt jelentős támogatottsági előnyét jelzi. A konzervatívokra jelenleg a választók 45 százaléka voksolna, míg a Munkáspárt támogatottsága 28 százalékos. (MTI)

Related Posts

  • Tax Credit megújítása
  • Hatalmas koncerttel köszöntötték Londonban a brit uralkodót platinajubileumán
  • Londoni bűncselekmény-földrajz: kiderül, merre ne sétálj egyedül
  • A kocsmák hajnali 1 óráig tartanak nyitva a júniusi ünnepnapokon a királynő jubileuma alkalmából
  • Melyek azok a legkeresettebb állások, amelyekre még a Brexit után is sikerrel pályázhatsz Magyarországról, és mire lesz szükséged?
  • Így ünneplik II. Erzsébet hivatalos királyi születésnapját
  • Az Egyesült Királyság engedélyezi a lakosság számára az orosz invázió elől menekülő ukrán menekültek elhelyezését
  • Akár 150 ezer fontot is érhet a konyhában tartott ősi kínai váza

Legyél Te is a támogatónk

Mi itt az Angliai Kisokosnál azon dolgozunk, hogy eljuttassuk Hozzátok az aktuális életet érintő hasznos információkat, olyan módon, hogy akár később is elő tudjátok keresni, ha szükségetek van rá.
Nem az a célunk, hogy fölösleges, illetve felzaklató híreket juttassunk el hozzátok csak a szenzáció és az olvasottság kedvéért.
Ahhoz, hogy ezt fenn tudjuk tartani, szükségünk van anyagi forrásokra. Jelenleg az Angliai Kisokos csapata egy sok éve Angliában élő családi-baráti társaság, akik saját idejükben és erőforrásaikból építik-szépítik a Kisokost Nektek.
Ha egyetértesz a céljainkkal és Neked is hasznosak a kapott információk, ha szeretnél segíteni bennünket ebben, legyél Te is a támogatónk!

TÁMOGATÁS
Címkék: Anglia kilépése az EU-bólbevándorlás AngliábaBrexitbrexit hírekBrexit utánBrexit után angliai magyarokbrexit utáni jogokbrit bevándorlásBrit EU tagságBrit kilépésbrit kilépés utánbrit konzervatív párthírek Angliábóllegújabb brexit hírek
Előző cikk

Így szedj fel egy angol csajt

Következő cikk

Rosszabbul teljesítenek a vizsgákon a reggelit kihagyó diákok

Gabor Attila Tompos

Gabor Attila Tompos

Gábor Attila Tompos az Angliai Kisokos tulajdonosa. Több mint egy évtizede él és tapasztal meg mindent, amit Anglia kínálhat egy magyar számára. Első kézből ismeri azokat a kihívásokat és lehetőségeket, amelyekkel egy új országban találjuk szembe magunkat. Gábor missziója, hogy segítse és tájékoztassa azokat a magyarokat, akik az Egyesült Királyságban élnek vagy keresik az új lehetőségeket, legyen szó munkáról, tanulásról vagy életmódról. Hisz abban, hogy a megfelelő információkkal felfegyverkezve bárki otthon érezheti magát ebben a sokszínű országban.

Please login to join discussion

Legutóbbi cikkek

Magyar koncert Liverpoolban Midlife Crisis Showband a legendás Cavern Club színpadán

Magyar koncert Liverpoolban Midlife Crisis Showband a legendás Cavern Club színpadán

14/04/2026
985
Brit FBI-t hoznak létre az Egyesült Királyságban

Brit FBI-t hoznak létre az Egyesült Királyságban

25/01/2026
930
Storm Ingrid eléri az Egyesült Királyságot

Storm Ingrid eléri az Egyesült Királyságot

24/01/2026
956

Egy yorkshire-i piacon jártam, ahol olyan volt, mintha visszaléptem volna az időben

11/01/2026
927

Legyél Te is a támogatónk

Mi, az Angliai Kisokosnál, azon dolgozunk, hogy eljuttassuk hozzátok az aktuális és hasznos információkat, amelyekre szükségetek lehet. Célunk, hogy értékes tartalommal szolgáljunk. A Kisokos csapata lelkes emberekből áll, akik Angliában élve saját idejüket és erőforrásaikat fektetik bele a projektbe. Ha értékelted a munkánkat, akár egy kávé árával is támogathatsz minket, vagy választhatsz rendszeres havi támogatási lehetőséget is. Minden segítség számít, légy te is a támogatónk!
Ha egyetértesz a céljainkkal és Neked is hasznosak a kapott információk, ha szeretnél segíteni bennünket ebben, legyél Te is a támogatónk!


Támogatói link

Hirdetés Hirdetés Hirdetés
Hirdetés

AjánlottCikkek

Pénz átutalása Magyarországra

Pénz átutalása Magyarországra

Írta Gabor Attila Tompos
26/03/2015
0
1.1k

Külföldön élünk és a fizetésünket is külföldi valutában kapjuk. Az otthon maradt szeretteinknek sokszor szüksége lehet a támogatásunkra, de az...

post brexit Britain border control

Mit hozhatsz magaddal az Egyesült Királyságba? A Brexit utáni szabályozások áttekintése

Írta Gabor Attila Tompos
13/10/2023
0
1.8k

Az Egyesült Királyságba történő utazás során fontos tisztában lenni azzal, milyen szabályok vonatkoznak a különböző áruk, mint az alkohol, dohány...

királynő

A királynő Covid-tesztje pozitív lett – közölte a Buckingham-palota.

Írta Gabor Attila Tompos
20/02/2022
0
880

A palota tájékoztatása szerint az uralkodó "enyhe, megfázáshoz hasonló tüneteket" tapasztal, de arra számít, hogy a következő héten folytatja a...

egy csomagot vesz at egy no

Új csomagküldési szabályok

Írta Gabor Attila Tompos
20/01/2022
0
930

Kellemetlen meglepetés érhet minket, ha postai vagy egyéb (Amazon) küldeménnyel szeretnénk otthon maradt szeretteinknek kedveskedni.  Az új szabályoknak köszönhetően az...

20 dolog, ami más Angliában

20 dolog, ami más Angliában

Írta Gabor Attila Tompos
16/12/2015
0
1.8k

Anglia a furcsaságok országa, magyar szemmel nézve mindenképpen. Korábban megjelent cikkünk folytatását, kiegészítését fogadjátok szeretettel Anikótól. 20 dolog, ami más Angliában:...

Mikor állítjuk vissza az órákat 2024-ben, és miért változnak?

Mikor állítjuk vissza az órákat 2024-ben, és miért változnak?

Írta Gabor Attila Tompos
07/10/2024
0
1k

Az órák visszaállítása és annak jelentősége Ahogy a nappalok rövidülnek és az éjszakák egyre hosszabbak, az órákat egy órával visszaállítjuk...

pénzküldés külföldre

Pénztárcabarát pénzküldés külföldre

Írta Gabor Attila Tompos
15/12/2018
0
902

Kezdjük erős mondattal: a pénzküldés külföldre igenis lehet költséghatékony. Ha TransferWise-on keresztül utalsz pénzt külföldre, akkor egy év alatt rengeteget...

10 törvény, amit otthon megszegsz anélkül, hogy tudnál róla

10 törvény, amit otthon megszegsz anélkül, hogy tudnál róla

Írta Gabor Attila Tompos
29/06/2025
0
1.4k

Tudtad, hogy ezekért súlyos bírság járhat? Egy friss felmérés szerint több ezer font büntetést is kaphatsz olyan dolgokért, amiket nap...

tv licence article

1995 óta nem látott mértékben kerülik el a BBC TV licencdíját

Írta Gabor Attila Tompos
15/07/2023
0
941

BBC TV Licence Díj Elkerülése A Legmagasabb 1995 óta A TV Licence díj elkerülésének az aránya elérte a legmagasabb pontot...

A megtépázott londoni O2 Aréna

Összefoglaló a viharkárokról

Írta Gabor Attila Tompos
19/02/2022
0
881

Évtizedek óta nem tapasztalt erejű szélvihar érte el pénteken Nagy-Britannia déli részét. Az orkán sérüléseket, több helyen komoly épületkárokat okozott...

Következő cikk
reggelit kihagyó diákok

Rosszabbul teljesítenek a vizsgákon a reggelit kihagyó diákok

angliai kisokos logo

Üdvözöllek az Angliai Kisokos hivatalos honlapján kedves olvasó! Az angliai magyarok oldala, az Angliai Kisokos egy független információs és hirdető portál, ahol mindig a legfrissebb, legaktuálisabb információkat adjuk át az angliai magyaroknak és a Magyarországon élőknek az őket leginkább érdeklő angliai témákról. Keressetek bennünket bizalommal az elérhetőségeinken. Kellemes időtöltést kívánunk az oldalainkon mindenkinek!

Népszerű

  • Magyar útlevél kérelem Angliában

    Magyar útlevél kérelem Angliában

    112 megosztás
    Megosztás 45 Tweet 28
  • Hogyan Nézheted Az RTL Pluszt és Egyéb Magyar Szolgáltatásokat Külföldről VPN-nel?

    174 megosztás
    Megosztás 70 Tweet 44
  • Angol Szólások és Mondások Gyűjteménye

    193 megosztás
    Megosztás 77 Tweet 48

Legfrissebb

Magyar koncert Liverpoolban Midlife Crisis Showband a legendás Cavern Club színpadán

Magyar koncert Liverpoolban Midlife Crisis Showband a legendás Cavern Club színpadán

14/04/2026
Brit FBI-t hoznak létre az Egyesült Királyságban

Brit FBI-t hoznak létre az Egyesült Királyságban

25/01/2026
Storm Ingrid eléri az Egyesült Királyságot

Storm Ingrid eléri az Egyesült Királyságot

24/01/2026

Egy yorkshire-i piacon jártam, ahol olyan volt, mintha visszaléptem volna az időben

11/01/2026

Tényleg ez a legjobb hely a pénzednek? Trading 212 bemutató

08/01/2026
  • Média ajánlat
  • Adatkezelési tájékoztató
  • Felhasználási Feltételek
  • Kapcsolat

© 2026 Angliai Kisokos™ - Angliai Magyarok Oldala

angliai kisokos logó
Az Ön adatainak védelme fontos számunkra

A legjobb élmények biztosítása érdekében technológiákat, mint például cookie-kat használunk az eszközinformációk tárolására és/vagy hozzáférésre. Ezekhez a technológiákhoz való hozzájárulás lehetővé teszi számunkra az adatok, mint például a böngészési magatartás vagy egyedi azonosítók ezen az oldalon történő feldolgozását. A hozzájárulás megtagadása vagy visszavonása negatívan befolyásolhat bizonyos funkciókat és képességeket.

funkcionális Always active
A technikai tárolás vagy hozzáférés szigorúan szükséges ahhoz a jogos célhoz, hogy lehetővé tegye egy adott, az előfizető vagy felhasználó által kifejezetten kért szolgáltatás használatát, vagy kizárólag az elektronikus kommunikációs hálózaton történő kommunikáció továbbításának céljából.
Preferences
The technical storage or access is necessary for the legitimate purpose of storing preferences that are not requested by the subscriber or user.
Statisztika
The technical storage or access that is used exclusively for statistical purposes. A technikai tárolás vagy hozzáférés, amely kizárólag anonim statisztikai célokból kerül felhasználásra. Végzés nélkül, az internet-szolgáltató önkéntes együttműködése vagy harmadik fél további adatai nélkül az ebben a célból tárolt vagy lekért információk általában nem használhatók fel az azonosításodra.
Marketing
The technical storage or access is required to create user profiles to send advertising, or to track the user on a website or across several websites for similar marketing purposes.
  • Manage options
  • Manage services
  • Manage {vendor_count} vendors
  • Read more about these purposes
View preferences
  • {title}
  • {title}
  • {title}
Nincs találat
Minden találat megjelenítése
  • HÍREK
  • AKTUÁLIS
  • HASZNOS
  • ÉRDEKESSÉGEK
  • CSALÁD
  • PROGRAMOK
  • GASZTRO
  • KULTÚRA
  • BUSINESS
  • ÜGYINTÉZÉS
  • UTAZÁS
  • AUTÓ
  • SHOP

© 2026 Angliai Kisokos™ - Angliai Magyarok Oldala