A toryk vezetői posztjának várományosa azt mondja, hogy kész felülvizsgálni a törvényt, és az intelligens utak megszüntetését is fontolóra venné.
Liz Truss kijelentette, hogy hajlandó megvizsgálni az autópályák sebességkorlátozásának tanácsadói jellegűvé tételét.
A toryk vezetői posztjának várományosa a konzervatívok szerda esti, Wembleyben tartott utolsó meghallgatásán elmondta, hogy “kész megvizsgálni” egy német mintájú, sebességkorlátozás nélküli autópálya-rendszer bevezetését.
Azt is ígérte, hogy betiltja az intelligens autópályákat, ha megválasztják miniszterelnöknek, és kijelentette, hogy “a kísérlet nem vált be”.
Egy tory képviselő arra a kérdésre, hogy fontolóra venné-e a sebességkorlátozások eltörlését és azt, hogy a járművezetők maguk választhassák meg a biztonságos sebességet, a külügyminiszter így válaszolt: “A sebességkorlátozásokkal kapcsolatban késznek kell lennünk arra, hogy ezt megvizsgáljuk… Nem tudok pontos választ adni”.
Az új miniszterelnököt szerdán megerősítették, hogy a királynő nem a Buckingham-palotában, hanem a Balmoralban nevezi ki. Boris Johnson kedden Skóciában adja át a hatalmat utódjának, miután a 96 éves királynő úgy döntött, hogy nem utazik Londonba.
Az is kiderült, hogy Truss asszony az üzleti adók csökkentését fontolgatja, hogy enyhítse a kis- és középvállalkozásokra nehezedő nyomást, amelyet az energiaárak emelkedése okoz. Olyan javaslatot mérlegel, amely a jelenleginél jóval több vállalatra terjesztené ki az adókedvezményt.
Késői politikának számít az a javaslata, hogy eltörölné a sebességkorlátozásokat, bár a Konzervatív Párt 2018-as konferenciáján tartott beszédében azt javasolta, hogy növelni kellene azokat.
Németországban a legtöbb autópályán nincs sebességkorlátozás, de a járművezetők fokozott felelősséggel tartoznak, ha nagyon nagy sebességgel haladva ütköznek.
Truss asszony kijelentette, hogy azon fog dolgozni, hogy véget vessen az intelligens autópályáknak, amelyeket az Egyesült Királyságban biztonsági aggályok miatt szüneteltettek.
“Feltétlenül úgy gondolom, hogy felül kell vizsgálnunk és a lehető leghamarabb le kell állítanunk őket, ha nem működnek… és minden bizonyíték arra utal, hogy nem működnek” – mondta. “Fel kell készülnünk arra, hogy ezt megvizsgáljuk. Úgy vélem, hogy az intelligens autópályákkal kapcsolatos kísérlet nem vált be.”
Arra a kérdésre, hogy tervezi-e, hogy megszünteti ezeket az autópályákat, ha hétfőn megnyeri a toryk vezetői posztjáért folyó versenyt, így válaszolt: “Igen.
Rishi Sunak, a vezetői posztért küzdő riválisa már ígéretet tett arra, hogy betiltja az intelligens autópályákat, amelyeket “nem biztonságosnak” nevezett.
Az Egyesült Királyságban csaknem 500 mérföldnyi intelligens autópálya van, amelyeken gyakran nincs leállósáv, vagy rugalmas leállósáv, amelyet forgalmas időszakokban normál forgalmi sávként lehet megnyitni.
Az autópályákon 2016 és 2020 között évente átlagosan kilenc ember halt meg vagy sérült meg súlyosan olyan balesetben, amelyben egy megállított jármű érintett, ami százmillió járműkilométerenként 0,19 áldozatot jelent. A hagyományos autópályákon ez az arány 0,09 volt.
Grant Shapps közlekedési miniszter a biztonsági aggályok és a The Telegraph kampánya után januárban betiltotta az új intelligens autópályák bevezetését.
A szerda esti vita során Truss asszony kizárta, hogy megválasztása esetén új adókat vetne ki. Nick Ferrari, a vitaest házigazdája megkérdezte tőle: “Tudja-e ma este azt mondani, hogy nincsenek új adók?” Ő így válaszolt: “Igen, nincsenek új adók.”
Azt is ígérte, hogy a londoni rendőrség továbbra is a londoni polgármester irányítása alatt marad, ahelyett, hogy a Metropolitan Police közvetlenül a belügyminiszternek lenne elszámoltatható.
“A legjobb döntéseket helyben hozzák meg” – mondta, de hozzátette: “Sadiq Khant el kell távolítanunk a hivatalából”.
Mindkét tory jelöltet megkérdezték arról, hogy hivatalba lépésük esetén engedélyeznék-e az energiaadagolást Nagy-Britanniában. Truss asszony azt mondta, hogy nem vezetné be, míg Sunak úr azt mondta: “Nem zárnék ki semmit”.
Truss asszony hozzátette: “Az egész területet át fogom tekinteni, hogy biztosítsam, hogy növeljük az ellátást, és így az [energia]probléma gyökerével foglalkozzunk, ahelyett, hogy csak ragtapaszt ragasztanánk rá. De mindenképpen szeretnék fellépni a vállalkozások energiaköltségei ellen.”
Related Posts
- Vasúti sztrájk: Július 27-én és 30-án újabb munkabeszüntetésre kerül sor
- Boris Johnson: nincs sok értelme Putyinnal tárgyalni
- Lemondott a pénzügyminiszter és az egészségügyi miniszter
- Aggodalmak merültek fel, hogy az Egyesült Királyság szponzorációs rendszerének jelenlegi „megfeleltető” rendszere olyan, mint egy „Tinder az emberkereskedőknek”