Ki ne szeretne az új évben is egészséget, boldogságot és bőséget? Összegyűjtöttünk jónéhány ősrégi magyar babonát és hiedelmet, hogy esélyünk legyen bevonzani a pénzt, a szerelmet, a szerencsét s a mindhez szükséges egészséget is, hogy a 2017-es év mindenki számára a legjobban alakuljon.
A szilveszteri és újévi szokások, babonák, hiedelmek célja általában az, hogy az emberek szerencséjét, egészségét és boldogságát biztosítsa az új esztendőre. Szilveszter napján az alábbiakra érdemes különös gondot fordítani:
- Tartsunk magunknál egy nagyobb értékű bankjegyet, hogy sok pénzünk legyen az új évben.
- Pontban éjfélkor az összes ajtót ki kell tárni, hogy az óév kimehessen és az újév be tudjon jönni.
- Töltsük fel az üres éléskamrát és minden tárolót, így bőség vár ránk az új évben is. A házasulandók és a szerelmesek ügyeljenek rá, hogy a mézescsupor tele legyen, így a szerelmi életük édes marad.
- Nagy értékű dolgot ne vegyünk ezen a napon, mert az sok kiadást jelent az új esztendőben.
- Nem hoznak szerencsét a szárnyasok sem, hiszen hátrafelé kaparják a pénzt, a sikert és a szerencsénket, míg a malacok az orrukkal kitúrják számunkra mindezeket.
- Desszertnek együnk rétest, hogy a szerencsénk úgy nyúljon jövőre, mint a rétestészta. Minél gazdagabb a töltelék, annál bővebben ér bennünket a jólét és a boldogság az új évben.
- Készíthetünk szerencsepogácsát is, amelybe egy érmét sütünk. Aki megtalálja az érmét, nagy szerencséje lesz.
- Ha éjfélkor meghúzzuk a malac kunkori farkát, bőség és szerencse társul hozzánk az új esztendőben.
- A bejárati ajtó közelébe lógassunk valami arany színűt, pénzt hozhat.
- Ne adjatok és ne kérjetek kölcsön szilveszter napján. A korábbi kölcsönöket újév napjára lehetőleg adjátok vissza!
- Búcsúzzunk hangosan az óévtől, ugyanis elijesztjük vele a gonosz és az ártó szellemeket.
- Az év utolsó napján lehetőleg csupa jó dologgal vegyük körbe magunkat.
Újév napján végzett cselekedetek a hiedelmek szerint gyakran ismétlődnek majd az új év során. Éppen ezért igyekezzünk csupa kellemes, vidám és hasznos dolgot csinálni és figyeljünk az alábbiakra:
- Együnk lencsét, babot, borsót, rizst, kölest vagy más hüvelyes termést, szerencsét hoz. A kész étel lehetőleg pontban éjfélkor legyen az asztalunkon, de mindenképpen az újév első étkezése ez legyen. Az apró magvak a pénz bőségét jelentik és így remélhetőleg soha nem apad ki a pénztárcánk az újévben.
- Együnk malacot, mert az kitúrja a szerencsénket. A ropogósra sütött malac fogyasztása újév napján minden szempontból ígéretes, boldog új esztendőt jelent.
- Együnk valami édeset is, hogy az egész újévünk édes legyen.
- Ne együnk szárnyast semmiképpen se, mert az elkaparja a szerencsénket, ráadásul az újév napján fogyasztott pulyka haragot, mérgelődést hoz a házhoz.
- A halételekkel legyetek óvatosak, csak a folyóparti településeknél élőknek hoz szerencsét (ahány pikkely, annyi pénz), másutt viszont balszerencsét hoz, mert elúszik vele együtt a szerencse.
- Nem árt tartózkodni a veszekedéstől, vitatkozástól, mindenféle perpatvartól, mert különben az egész új évet veszekedéssel fogjuk eltölteni.
- Tilos a mosás, varrás, vasalás, söprés és a teregetés is, mert az valakinek a halálát hozhatja. Nem ajánlatos ollót sem használni, mert az elvághatja a szerencsénket.
- Semmit ne adjunk ki a házból. Ellenkező esetben sok kiadásunk lesz egész évben.
- Tilos kiönteni a szemetet újév napján, a hiedelmek szerint kiöntjük a szerencsénket is vele együtt.
- Január elsején nem mindegy, hogy kit engedünk be először a házba. Ha az első látogató nő, az szerencsétlenséget hoz, ha férfi vendég érkezik először, azt szerencsét jelent.
- Ne adjunk kölcsön semmit ezen a napon, mert nagyon nehezen jön majd vissza a házba.
- Újév napján ne menjünk orvoshoz és ne hívjunk orvost, mert az betegséggel tölti meg az egész évet.
A két nap szokásai, babonái és hiedelmei gyakran azonosak és mindkét napra érvényesek. Hagyományok és babonák a világ minden pontján léteznek és legyenek bármilyen furcsák is, mindenkinek szíve-joga eldönteni, hogy hisz-e ezekben a babonákban és megtartja-e azokat, vagy sem.
S végül, mivel ez az időszak a legnagyobb fogadkozások, fogadalmak ideje is, az alábbi cikkünk segíthet, hogy ne csak ideig-óráig sikerüljön az újévi fogadalmunkat megtartani: 10 tipp az újévi fogadalmak betartásához.
Minden kedves olvasónknak sikerekben gazdag, boldog új esztendőt kívánunk![metaslider id=8796]
- Lehetne olcsóbb a külföldi pénzküldés? Mielőtt pénzt utalsz, olvasd el ezt a cikket is.
- Kiemelt hirdetések megrendelése: https://angliaikisokos.com/hirdetesek-megrendelese/
- Facebook oldalunkat itt tudod követni: