Hirdetés Hirdetés Hirdetés
Hirdetés
  • Média ajánlat
  • Adatkezelési tájékoztató
  • Felhasználási feltételek
  • Kapcsolat
szerda, július 2, 2025
Angliai Kisokos®
Hirdetés
Hirdetés
  • HÍREK
  • AKTUÁLIS
  • HASZNOS
  • ÉRDEKESSÉGEK
  • CSALÁD
  • PROGRAMOK
  • GASZTRO
  • KULTÚRA
  • BUSINESS
  • ÜGYINTÉZÉS
  • UTAZÁS
  • AUTÓ
  • SHOP
Nincs találat
Minden találat megjelenítése
  • HÍREK
  • AKTUÁLIS
  • HASZNOS
  • ÉRDEKESSÉGEK
  • CSALÁD
  • PROGRAMOK
  • GASZTRO
  • KULTÚRA
  • BUSINESS
  • ÜGYINTÉZÉS
  • UTAZÁS
  • AUTÓ
  • SHOP
Nincs találat
Minden találat megjelenítése
Angliai Kisokos®
Nincs találat
Minden találat megjelenítése
Hirdetés Hirdetés Hirdetés
Hirdetés
Kezdőoldal Aktuális

Bizalmi szavazást tartanak Boris Johnson brit miniszterelnök ellen

Gabor Attila TomposÍrta Gabor Attila Tompos
06/06/2022
Kategória Aktuális, HÍREK, HIVATALOS, MTI
0
boris johnson
Megosztás FacebookonMegosztás Twitteren

(MTI) – Bizalmi szavazást tart hétfő este a kormányzó brit Konzervatív Párt alsóházi frakciója Boris Johnson miniszterelnök ellen, miután összegyűlt a szavazás kiírásához minimálisan szükséges számú kezdeményező levél – jelentette be hétfőn Sir Graham Brady, a konzervatív frakció illetékes bizottságának vezetője.

Brady közölte, hogy a szavazást brit idő szerint 18 és 20 óra – közép-európai idő szerint 19 és 21 óra – között tartják.

Hirdetés Hirdetés Hirdetés
Hirdetés

A voksokat azonnal összeszámolják és az eredményt nem sokkal később kihirdetik.

A kormányfő elleni bizalmi szavazás kiírása hosszabb ideje napirenden volt, miután az elmúlt hetekben kiderült, hogy a londoni miniszterelnöki hivatalban és más kormányintézményekben a koronavírus-járvány megfékezésére korábban elrendelt szigorú korlátozások idején több kerti partit, ivászatokkal kísért társasági összejöveteleket tartottak, nem egyszer Johnson részvételével.

Hirdetés Hirdetés Hirdetés
Hirdetés

A közkeletűen “partygate” néven emlegetett ügy Johnson 2019-ben kezdődött miniszterelnöki időszakának eddigi legnagyobb belpolitikai botrányává fajult.

A brit miniszterelnök megítélését a Konzervatív Párton és a közvéleményen belül is egyaránt jelentősen még tovább rontotta, hogy a londoni rendőrség nemrégiben megbírságolta őt a korlátozások idején tartott Downing Street-i partik miatt.

Hasonló Posztok

Önvezető taxik érkeznek Angliába – már 1 évvel korábban, 2026 tavaszától

Önvezető taxik érkeznek Angliába – már 1 évvel korábban, 2026 tavaszától

14/06/2025
961
Angliában is bevezetik a palackpénzt – részletek és összehasonlítás Magyarországgal

Angliában is bevezetik a palackpénzt – részletek és összehasonlítás Magyarországgal

12/06/2025
1.3k
Hirdetés Hirdetés Hirdetés
Hirdetés

Boris Johnson a modern brit politikatörténetben az első olyan, hivatalban lévő brit miniszterelnök, akit törvénysértés miatt rendőrhatósági szankcióval sújtottak.

A Konzervatív Pártra a felmérések szerint jelenleg 7 százalékponttal kevesebben szavaznának egy mostani parlamenti választáson, mint a legnagyobb ellenzéki erőre, a Munkáspártra.

A legnagyobb brit közvélemény- és piackutató cég, a YouGov legutóbbi országos gyorsfelmérésének résztvevői közül 59 százalék vélekedett úgy, hogy Johnsonnak távoznia kellene tisztségéből.

A Konzervatív Párt szabályzata szerint a frakciótagság minimum 15 százalékának – a jelenlegi létszám alapján 54 képviselőnek – kellett kezdeményeznie a miniszterelnökkel szembeni bizalmi szavazást ahhoz, hogy a frakció illetékes bizottsága elrendelje a voksolást.

Az elmúlt hetekben folyamatosan érkeztek hírek arról, hogy egyre több képviselő nyújtja be a Sir Graham Brady vezette frakcióbizottsághoz a bizalmi szavazást kezdeményező levelét.

Az eljárás azonban titkos, és egyedül Brady tudta, hogy pontosan hány konzervatív képviselő csatlakozott a kezdeményezéshez.

Brady a konvencióknak megfelelően csak akkor állhatott a nyilvánosság elé, amikor a kezdeményező levelek száma elérte az előírt minimumot.

Ezt a bejelentés tette meg Sir Graham hétfő délelőtt a londoni parlament épületénél összegyűlt újságíróknak.

A frakcióbizottság vezetője nem fedte fel, hogy pontosan hány konzervatív képviselő kezdeményezte a bizalmi szavazást, csak annyit közölt hivatalosan, hogy a benyújtott levelek száma meghaladta a szükséges minimumot.

Ha a konzervatív frakció egyszerű többsége Johnson ellen voksol a hétfő esti bizalmi szavazáson, a miniszterelnöknek távoznia kell az általa vezetett Konzervatív Párt éléről és így a kormányfői tisztségből is, és az utódválasztáson nem indulhat.

Boris Johnson eltávolítása esetén az utódot az alsóházi konzervatív frakció választja meg, több induló esetén többfordulós szavazássorozattal addig voksolva, amíg az utódjelöltek egyike többséget nem kap.

Egyetlen induló esetén – vagy ha a szavazási fordulók során állva maradt két utolsó jelölt egyike visszalép – a tory frakció közfelkiáltással is megválaszthatja Boris Johnson utódját.

Ha viszont Johnson megnyeri a bizalmi szavazást – vagyis ha az alsóházi konzervatív frakció tagjainak többsége, legalább 180 képviselő hétfő este a bizalmatlansági indítvány ellen voksol -, a párt jelenlegi szabályzata alapján a következő egy évben nem kezdeményezhető ellene újabb hivatalos, kötelező érvényű bizalmi szavazás.

A brit Konzervatív Párt frakciójában legutóbb 2018. december 12-én volt bizalmi szavazás Johnson hivatali elődje, Theresa May ellen. Azt a bizalmatlansági indítványt zömmel a keményvonalas EU-szkeptikus tábor kezdeményezte, amely rendkívül elégedetlen volt a brit EU-tagság megszűnésének (Brexit) feltételrendszeréről Theresa May által elért akkori megállapodással.

A szavazást Theresa May megnyerte, miután az akkor 317 fős tory frakció tagjai közül 200-an szavaztak bizalmat neki. A May elleni bizalmatlansági indítványra 117-en voksoltak.

Related Posts

  • A Led by Donkeys (Szamarak a vezetőink) Brexit-üzenetet jelenített meg az A20-as autópálya doveri sorai között
  • Nagy-Britannia Legkövérebb Városa: „Naponta Háromszor Küldünk Kebabot Ugyanarra a Címre”
  • Az összes utazási korlátozást feloldó úticélok – OLTÁSI ÁLLAPOTTÓL FÜGGETLENÜL
  • Helyközi választások Angliában
  • Kedvezményes ajánlat az SZJA adóbevallásra az Egyesült Királyságban 2023-ban is
  • Hogyan írjunk felmondólevelet Angliában?
  • Idén eggyel több munkaszüneti napunk lesz!
  • Több mint 1000 tüntető hajtott végig az A1-es úton 30 mérföld/órás sebességgel tiltakozásul az irreálisan magas üzemanyagárak ellen

Legyél Te is a támogatónk

Mi itt az Angliai Kisokosnál azon dolgozunk, hogy eljuttassuk Hozzátok az aktuális életet érintő hasznos információkat, olyan módon, hogy akár később is elő tudjátok keresni, ha szükségetek van rá.
Nem az a célunk, hogy fölösleges, illetve felzaklató híreket juttassunk el hozzátok csak a szenzáció és az olvasottság kedvéért.
Ahhoz, hogy ezt fenn tudjuk tartani, szükségünk van anyagi forrásokra. Jelenleg az Angliai Kisokos csapata egy sok éve Angliában élő családi-baráti társaság, akik saját idejükben és erőforrásaikból építik-szépítik a Kisokost Nektek.
Ha egyetértesz a céljainkkal és Neked is hasznosak a kapott információk, ha szeretnél segíteni bennünket ebben, legyél Te is a támogatónk!

TÁMOGATÁS
Előző cikk

Hatalmas koncerttel köszöntötték Londonban a brit uralkodót platinajubileumán

Következő cikk

Katonai parádéval és színpompás felvonulással ért véget a brit uralkodó platinajubileumi ünnepségsorozata

Gabor Attila Tompos

Gabor Attila Tompos

Gábor Attila Tompos az Angliai Kisokos tulajdonosa. Több mint egy évtizede él és tapasztal meg mindent, amit Anglia kínálhat egy magyar számára. Első kézből ismeri azokat a kihívásokat és lehetőségeket, amelyekkel egy új országban találjuk szembe magunkat. Gábor missziója, hogy segítse és tájékoztassa azokat a magyarokat, akik az Egyesült Királyságban élnek vagy keresik az új lehetőségeket, legyen szó munkáról, tanulásról vagy életmódról. Hisz abban, hogy a megfelelő információkkal felfegyverkezve bárki otthon érezheti magát ebben a sokszínű országban.

Please login to join discussion

Legutóbbi cikkek

10 törvény, amit otthon megszegsz anélkül, hogy tudnál róla

10 törvény, amit otthon megszegsz anélkül, hogy tudnál róla

29/06/2025
1.2k
Minden, amit tudnod kell a 2025 júniusától életbe lépő új brit munkavállalási vízumszabályokról

Minden, amit tudnod kell a 2025 júniusától életbe lépő új brit munkavállalási vízumszabályokról

25/06/2025
408
Ismerjétek meg a HunOne applikációt – A külföldön élő magyarokat összekötő közösségi platform

Ismerjétek meg a HunOne applikációt – A külföldön élő magyarokat összekötő közösségi platform

23/06/2025
237
Skilled Worker vízumváltozások Nagy-Britanniában 2025-ben

Skilled Worker vízumváltozások Nagy-Britanniában 2025-ben

22/06/2025
399

Legyél Te is a támogatónk

Mi, az Angliai Kisokosnál, azon dolgozunk, hogy eljuttassuk hozzátok az aktuális és hasznos információkat, amelyekre szükségetek lehet. Célunk, hogy értékes tartalommal szolgáljunk. A Kisokos csapata lelkes emberekből áll, akik Angliában élve saját idejüket és erőforrásaikat fektetik bele a projektbe. Ha értékelted a munkánkat, akár egy kávé árával is támogathatsz minket, vagy választhatsz rendszeres havi támogatási lehetőséget is. Minden segítség számít, légy te is a támogatónk!
Ha egyetértesz a céljainkkal és Neked is hasznosak a kapott információk, ha szeretnél segíteni bennünket ebben, legyél Te is a támogatónk!


Támogatói link

Hirdetés Hirdetés Hirdetés
Hirdetés

AjánlottCikkek

Masszív bérleti díjemelések, megbízhatatlan bérbeadók – sok képviselőtől eltérően tudom, milyen bérlőnek lenni. Meg kell javítanunk a rendszert

Masszív bérleti díjemelések, megbízhatatlan bérbeadók – sok képviselőtől eltérően tudom, milyen bérlőnek lenni. Meg kell javítanunk a rendszert

Írta Gabor Attila Tompos
09/10/2024
0
952

Az angliai magánbérleti szektor problémái - Chris Curtis Sztorija Ezen a héten a parlamentben elkezdjük az angliai magánbérleti szektor helyrehozásának...

twitter

Többen Liz Truss helyett egy Liz Trussel nevű brit nőnek gratuláltak a Twitteren

Írta Gabor Attila Tompos
08/09/2022
0
881

Némi zavarodottságot keltett a Twitteren egy Liz Trussel nevű felhasználó, akinek többen tévesen gratuláltak a brit kormányfői kinevezéshez, mert ő...

brit parlament

Rishi Sunak volt pénzügyminiszter és Liz Truss külügyminiszter versenghet a brit miniszterelnöki tisztségért

Írta Gabor Attila Tompos
20/07/2022
0
876

Rishi Sunak volt pénzügyminiszter és Liz Truss külügyminiszter versenghet a brit miniszterelnöki tisztségért a kormányzó Konzervatív Párt szerdán befejeződött egyhetes...

lakásfelújítás

A háztartások 6000 GBP értékű lakásfelújítási támogatásra pályázhatnak május 23-tól

Írta Gabor Attila Tompos
23/05/2022
0
899

Az otthonukat felújítani kívánó háztartások mától ingyenes pénzbeli támogatásra pályázhatnak, legfeljebb 6000 GBP értékben. A kormány elindította a kazánkorszerűsítési programot,...

Új trónörökös, neonáci katonák, belpolitikai feszültségek

Új trónörökös, neonáci katonák, belpolitikai feszültségek

Írta Gabor Attila Tompos
12/09/2017
0
877

Amíg a Karib-szigeteken és Florida térségében az Irma hurrikán okozta hullámokra, és a több mint 200 kilométeres széllökésekre próbáltak felkészülni...

20 mérföld per óra tábla

20 mérföld/óra sebességhatárt vezetnek be a Egyesült Királyságban

Írta Gabor Attila Tompos
13/07/2023
0
994

Bevezetésre készül a 20 mérföld/óra sebességhatár Wales-ben, míg London a következő évben tervezi bevezetni az új korlátozást, Skócia pedig 2025-ben...

viza aplikacio

Ukrajna és Írország közötti vízumkényszer azonnali feloldását jelentették be

Írta Gabor Attila Tompos
03/03/2022
0
881

Helen McEntee igazságügyi miniszter bejelentette az Ukrajna és Írország közötti vízumkényszer azonnali feloldását. Ez racionalizálja és támogatja mind az ír...

szabályok, törvénymódosítások Angliában

Fontos új szabályok, törvénymódosítások Angliában

Írta Gabor Attila Tompos
03/04/2018
0
894

Az Egyesült Királyságban élőként tudjuk, hogy minden év áprilisában fordul a kocka, hol kicsit, hol nagyobbat. 2018. április 6-án lépnek érvénybe...

BBC

A BBC felfüggeszti a tevékenységét Oroszországban

Írta Gabor Attila Tompos
08/03/2022
0
882

Biztonsági okokból felfüggeszti újságíróinak oroszországi tevékenységét a BBC. A brit közszolgálati médiatársaság pénteki bejelentése szerint az intézkedés indoka az az...

bank automata

Brexit költségei: A briteknek 18 eurós díjat kell fizetniük az Egyesült Királyság és EU közötti banki átutalások után, és 5 eurót kell fizetniük ATM-felvételenként Európában

Írta Gabor Attila Tompos
15/04/2022
0
878

A francia Crédit Agricole bank 5 eurós díjat vezetett be az Egyesült Királyságban kibocsátott hitel- és betéti kártyákkal történő kifizetések...

Következő cikk
kiralyi család

Katonai parádéval és színpompás felvonulással ért véget a brit uralkodó platinajubileumi ünnepségsorozata

angliai kisokos logo

Üdvözöllek az Angliai Kisokos hivatalos honlapján kedves olvasó! Az angliai magyarok oldala, az Angliai Kisokos egy független információs és hirdető portál, ahol mindig a legfrissebb, legaktuálisabb információkat adjuk át az angliai magyaroknak és a Magyarországon élőknek az őket leginkább érdeklő angliai témákról. Keressetek bennünket bizalommal az elérhetőségeinken. Kellemes időtöltést kívánunk az oldalainkon mindenkinek!

Népszerű

  • 10 törvény, amit otthon megszegsz anélkül, hogy tudnál róla

    10 törvény, amit otthon megszegsz anélkül, hogy tudnál róla

    60 megosztás
    Megosztás 24 Tweet 15
  • Ismerjétek meg a HunOne applikációt – A külföldön élő magyarokat összekötő közösségi platform

    12 megosztás
    Megosztás 5 Tweet 3
  • Iskolai szünetek Angliában

    211 megosztás
    Megosztás 84 Tweet 53

Legfrissebb

10 törvény, amit otthon megszegsz anélkül, hogy tudnál róla

10 törvény, amit otthon megszegsz anélkül, hogy tudnál róla

29/06/2025
Minden, amit tudnod kell a 2025 júniusától életbe lépő új brit munkavállalási vízumszabályokról

Minden, amit tudnod kell a 2025 júniusától életbe lépő új brit munkavállalási vízumszabályokról

25/06/2025
Ismerjétek meg a HunOne applikációt – A külföldön élő magyarokat összekötő közösségi platform

Ismerjétek meg a HunOne applikációt – A külföldön élő magyarokat összekötő közösségi platform

23/06/2025
Skilled Worker vízumváltozások Nagy-Britanniában 2025-ben

Skilled Worker vízumváltozások Nagy-Britanniában 2025-ben

22/06/2025
Az SEO Halott már a Google szerint is

Az SEO Halott már a Google szerint is

17/06/2025
  • Média ajánlat
  • Adatkezelési tájékoztató
  • Felhasználási Feltételek
  • Kapcsolat

© 2024 Angliai Kisokos™ - Angliai Magyarok Oldala

angliai kisokos logó
Az Ön adatainak védelme fontos számunkra

A legjobb élmények biztosítása érdekében technológiákat, mint például cookie-kat használunk az eszközinformációk tárolására és/vagy hozzáférésre. Ezekhez a technológiákhoz való hozzájárulás lehetővé teszi számunkra az adatok, mint például a böngészési magatartás vagy egyedi azonosítók ezen az oldalon történő feldolgozását. A hozzájárulás megtagadása vagy visszavonása negatívan befolyásolhat bizonyos funkciókat és képességeket.

funkcionális Always active
A technikai tárolás vagy hozzáférés szigorúan szükséges ahhoz a jogos célhoz, hogy lehetővé tegye egy adott, az előfizető vagy felhasználó által kifejezetten kért szolgáltatás használatát, vagy kizárólag az elektronikus kommunikációs hálózaton történő kommunikáció továbbításának céljából.
Preferences
The technical storage or access is necessary for the legitimate purpose of storing preferences that are not requested by the subscriber or user.
Statisztika
The technical storage or access that is used exclusively for statistical purposes. A technikai tárolás vagy hozzáférés, amely kizárólag anonim statisztikai célokból kerül felhasználásra. Végzés nélkül, az internet-szolgáltató önkéntes együttműködése vagy harmadik fél további adatai nélkül az ebben a célból tárolt vagy lekért információk általában nem használhatók fel az azonosításodra.
Marketing
The technical storage or access is required to create user profiles to send advertising, or to track the user on a website or across several websites for similar marketing purposes.
Manage options Manage services Manage {vendor_count} vendors Read more about these purposes
View preferences
{title} {title} {title}
Nincs találat
Minden találat megjelenítése
  • HÍREK
  • AKTUÁLIS
  • HASZNOS
  • ÉRDEKESSÉGEK
  • CSALÁD
  • PROGRAMOK
  • GASZTRO
  • KULTÚRA
  • BUSINESS
  • ÜGYINTÉZÉS
  • UTAZÁS
  • AUTÓ
  • SHOP

© 2024 Angliai Kisokos™ - Angliai Magyarok Oldala