Ha esetleg elfelejtetted, most szólunk, hogy már egy órával később van, mint tegnap ilyenkor lenne.
Amikor Németország először állította előre az órákat 1916. április 30-án, ez lett a világ első országa, amely nemzeti szinten alkalmazta a DST-t (daylight saving time). A kanadai ontariói Thunder Bay városa azonban már 1908-ban bevezette a DST-t.
Benjamin Franklin amerikai feltaláló és politikus először 1784-ben javasolta a nyári időszámítás fogalmát, de a modern nyári időszámítást először 1895-ben javasolták. Ekkor George Vernon Hudson új-zélandi entomológus javaslatot tett a 2 órás nyári időszámításváltásra.
Miért használjunk DST-t egyáltalán?
A világ országainak kevesebb mint 40%-a használja a DST-t. Egyes országokban arra használják, hogy jobban kihasználják a természetes nappali fényt esténként. A fénykülönbség leginkább a Föld egyenlítőjétől bizonyos távolságra lévő területeken észlelhető.
Egyes tanulmányok azt mutatják, hogy a DST kevesebb közúti balesethez és sérüléshez vezethet, ha több nappali fényt biztosít azokban az órákban, amikor többen használják az utakat. Más tanulmányok azt állítják, hogy az emberek egészsége károsodhat a DST változásai miatt.
A DST-t arra is használják, hogy csökkentsék az esti órákban a mesterséges megvilágításhoz szükséges energia mennyiségét. Sok tanulmány azonban nem ért egyet a DST energiamegtakarításával kapcsolatban, és bár egyes tanulmányok pozitív eredményt mutatnak, mások nem.
Ma az órákat szinte mindig egy órával hátra vagy előre állítják.
Az ausztráliai Lord Howe Islanden azonban az órákat csak 30 perccel előre állítják az LHST-ről (UTC+10:30) az LHDT-re (UTC+11) a DST idején.
A történelem során számos variáció létezett, például félkorrekció (30 perc) vagy kettős beállítás (2 óra). 20 és 40 perces beállításokat is alkalmaztak.