Sötétbe borultak az otthonok, amikor a tüntetők árcsökkentésre próbálják kényszeríteni a közüzemi társaságokat.
Az Egyesült Királyságban az otthonok sötétségbe borultak, amikor az emberek közösen lekapcsolták az áramot, tiltakozva az energiaárak emelkedése ellen.
A nagy kikapcsolásra április 10-én, vasárnap este 10 órakor került sor, és az emberek 10 percre minden elektromos készüléket kikapcsoltak.
A „pártmentes” akció célja az volt, hogy az Országos Hálózatban kellő egyensúlytalanságot hozzon létre ahhoz, hogy felkeltse a kormány és a közműcégek figyelmét, és végső soron költségcsökkentésre kényszerítse őket.
Az interneten megosztott videofelvételeken úgy tűnik, hogy Glasgow-ban kétszer egymás után villognak a fények este 10 körül.
A szervezők arra figyelmeztettek, hogy a hasonló tiltakozások folytatódnak mindaddig, amíg nem tesznek lépéseket az energiaköltségek csökkentésére.
Április 16-án, szombaton 19 órára már egy újabb Big Power Off tiltakozást terveztek, amely egybeesik azzal, hogy a parlament a következő héten visszatér a szünetből.
Karen Brady szervező a következőt írta a Twitteren: „A következő #BigPowerOff2 korábban lesz, április 16-án, szombaton 19 órakor, közvetlenül azelőtt, hogy a Parlament megérkezik szabadságáról.
„RT és megosztás az összes közösségi média platformon. Köszönet MINDENKINEK, aki részt vett. Szolidaritás a számokban. Ami sok az sok!”
Ez azután történt, hogy a MoneySavingExpert alapítója, Martin Lewis „polgári zavargásokra” figyelmeztetett az ország súlyosbodó megélhetési válsága közepette.
A Sunday Telegraphnak adott interjújában Lewis úr hangsúlyozta az emberek elkeseredettségét, és aggódik a következmények miatt, mivel a háztartások a legalapvetőbb szükségletek kifizetésével küzdenek .
A Szakszervezeti Kongresszus (TUC) kutatása szerint az energiaszámlák 14-szer gyorsabban emelkednek, mint az átlagos heti bérek.
Az Ofgem által meghatározott gáz- és villamosenergia-árplafon 54 százalékkal emelkedett április 1-jétől, azonban a TUC szerint az átlagos heti bérek ehhez képest csak 3,75 százalékkal emelkedtek.
A szakszervezet szerint a rekordmagas energiaárak semmissé tehetik az idei béremelések hatását, és rendkívüli adó bevezetését kérte az olajra és a gázra.
Nagy-Britanniában több mint 550 élelmiszerbankból álló csoport figyelmeztette Boris Johnson miniszterelnököt és Rishi Sunak kancellárt, hogy közel vannak a „törésponthoz” a megélhetési költségek válsága miatti fenntarthatatlan keresletnövekedés miatt.
A megugró energiaszámlák, a növekvő élelmiszerköltségek és az NI díjak emelése egyre több családot taszít a tönk szélére, és 2021 utolsó hónapjai óta megduplázódott a segítség iránti igény egyes élelmiszerbankoknál.
Az Independent Food Aid Network (IFAN) levélben szólította fel a kancellárt, hogy azonnali lépéseket tegyen a „gyorsan növekvő” szegénység és éhezés csökkentése érdekében – olvasható a The Independent által közölt levélben.
A PwC legutóbbi brit gazdasági kilátások jelentése szerint a brit háztartások 900 fonttal rosszabb helyzetbe kerülnek idén, az életszínvonal „történelmi csökkenése” miatt.
A legalacsonyabb keresetűek 1300 fontnyi pénzügyi csapást szenvednek el, és a csapás még nagyobb is lehet, ha az ukrajnai válság tovább eszkalálódik.
A jelentés szerint az infláció még idén eléri a 8,4 százalékot, ami a háztartások jövedelmének 2 százalékos csökkenését jelenti, ami az 1970-es évek óta a reálbérek legnagyobb csökkenése és a feljegyzések kezdete óta a legnagyobb életszínvonal-csökkenés.
Related Posts
- 10 fontos tény, ami az angliai adózásodat is érinti
- Február végéig megszűnhet Angliában a koronavírus-fertőzöttek kötelező elkülönítése – jelentette be szerdán Boris Johnson brit miniszterelnök.
- Az angol piros telefonfülke
- Hatan jutottak tovább a brit Konzervatív Párt vezetői tisztségéért folyó versengés első szavazási fordulójában