Hirdetés Hirdetés Hirdetés
Hirdetés
  • Média ajánlat
  • Adatkezelési tájékoztató
  • Felhasználási feltételek
  • Kapcsolat
szerda, július 2, 2025
Angliai Kisokos®
Hirdetés
Hirdetés
  • HÍREK
  • AKTUÁLIS
  • HASZNOS
  • ÉRDEKESSÉGEK
  • CSALÁD
  • PROGRAMOK
  • GASZTRO
  • KULTÚRA
  • BUSINESS
  • ÜGYINTÉZÉS
  • UTAZÁS
  • AUTÓ
  • SHOP
Nincs találat
Minden találat megjelenítése
  • HÍREK
  • AKTUÁLIS
  • HASZNOS
  • ÉRDEKESSÉGEK
  • CSALÁD
  • PROGRAMOK
  • GASZTRO
  • KULTÚRA
  • BUSINESS
  • ÜGYINTÉZÉS
  • UTAZÁS
  • AUTÓ
  • SHOP
Nincs találat
Minden találat megjelenítése
Angliai Kisokos®
Nincs találat
Minden találat megjelenítése
Hirdetés Hirdetés Hirdetés
Hirdetés
Kezdőoldal Brexit

Mi történt eddig a Brexit megszavazása óta?

Gabor Attila TomposÍrta Gabor Attila Tompos
20/06/2017
Kategória Brexit, Aktuális, Angliai magyarok, HASZNOS, Kiemelt témák
0
Mi történt eddig a Brexit megszavazása óta?
Megosztás FacebookonMegosztás Twitteren
Az Egyesült Királyságban élő magyarok számára fontos kérdés az, hogy mi történt eddig a Brexit megszavazása óta, és főleg milyen változásokra lehet számítani a szigetországban. A Brexit hatással van mindenki életére, akár külföldről érkezett munkavállaló, akár itt született állampolgár. Történelmi lépés ez, a mindennapi élet számos területét meghatározza, politikai, gazdasági, kulturális és érzelmi hatásokat gerjeszt.
A Brexit-szavazás és közvetlen hatásai

2016 június 24- én Nagy-Britanniában népszavazást tartottak arról, hogy az Egyesült Királyság kilépjen-e az Európai Unióból. 33 és fél millióan vettek részt a szavazáson, ez a jogosultak 72 százaléka. 52% szavazott a kilépés, 48% az EU-ban maradás mellett. Nem óriási a különbség, de elég volt ahhoz, hogy a britek történelmi jelentőségű lépésre sürgessék a vezetőiket, azaz kezdjék meg az EU-val a tárgyalásokat Nagy-Britannia kilépésére vonatkozóan.

A szavazás eredménye sokkolta a világot. A Brexit hatásai azonnal érezhetővé váltak, és azóta is folyamatosan meghatározó szerepet játszanak mind a brit mind a világpolitikában. Az angol font harmincéves mélypontra zuhant azonnal. David Cameron, akkori miniszterelnök könnyeivel küszködve mondott le és adta át Theresa May asszonynak a feladatot, hogy kivezesse Nagy-Britanniát az Unióból.

Hirdetés Hirdetés Hirdetés
Hirdetés

Számos tiltakozó akciót, EU-párti tüntetést szerveztek és rengetegen fejezték ki aggodalmukat az EU-ból való távozás kapcsán. Nagy-Britannia saját berkein belül is komoly ellentétek alakultak ki, hisz Skóciában és Gibraltáron is a maradáspártiak győztek.

A skót miniszterelnök, Nicola Sturgeon, a Skóciát kormányzó Skót Nemzeti Párt vezetője rögtön kijelentette, hogy a skót szavazók egyértelműen az Európai Unióban tervezik a jövőjüket. Hamarosan nyíltan is megfogalmazta Skócia önállósodási szándékát amennyiben megvalósul a Brexit.

Hirdetés Hirdetés Hirdetés
Hirdetés

Az észak-ír, Sinn Féin, a katolikus britellenes mozgalom vezetője szintén erőteljesebben szállt síkra az ír sziget két országának egyesítése mellett, miután Észak-Írország 56%-ban a maradás mellett szavazott. Az Egyesült Királyság kormányának a belső szétesés veszélyével is szembe kell néznie, a nemzetközi tárgyalások mellett.

Természetesen a Brexit hatásai a társadalomban is élesen érezhetővé váltak azonnal. Nyílttá váltak a brit polgárok közötti ellentétek, szabadabban nyilvánultak meg a szélsőséges erők. Fellángolt az idegengyűlölet, több külföldi polgárral szemben elkövetett atrocitásról számolt be a média. Mindenkit rosszul érintett a font zuhanása, ez a távozáspárti szavazók nagy részét felrázta.

Hasonló Posztok

10 törvény, amit otthon megszegsz anélkül, hogy tudnál róla

10 törvény, amit otthon megszegsz anélkül, hogy tudnál róla

29/06/2025
1.2k
Minden, amit tudnod kell a 2025 júniusától életbe lépő új brit munkavállalási vízumszabályokról

Minden, amit tudnod kell a 2025 júniusától életbe lépő új brit munkavállalási vízumszabályokról

25/06/2025
407
Hirdetés Hirdetés Hirdetés
Hirdetés

Többen eszméltek rá arra, hogy a gazdaság kockázatos változások elé néz. Mamutcégek, bankok és befektetők sora jelentette be, hogy kivonul a szigetországból. Nyilvánvalóvá vált, hogy az Egyesült Királyság stabil pénzügyi helyzete és a világban történelmileg betöltött vezető szerepe megrendült.

A maradáspártiak újabb szavazást követeltek. Azt hangoztatták, hogy a Brexitet megszavazók nem igazán voltak tisztában azzal, hogy az Unióból való kilépés milyen bel-és külpolitikai, pénzügyi, gazdasági és társadalmi veszteségekkel jár. Theresa May miniszterelnök azonban bejelentette, hogy a kormány a Brexit szavazás eredményét magára nézve kötelezőnek tartja, azaz a többség akaratának megfelelve a kilépés módjainak kidolgozásával foglalkozik.

Az EU tárgyalások

A szavazás után 9 hónappal, 2017 március 29-én Theresa May hivatalossá tette Nagy-Britannia kilépési szándékát, a Lisszaboni Szerződés 50. cikkelyének aktiválásával. Ezzel útjára indult az a várhatóan kétéves tárgyalássorozat és kilépési folyamat, mely az Európai Unión kívülre helyezi az Egyesült Királyságot.

Az Unió bennmaradó 27 országának képviselői Donald Tusk vezetésével felállították a tárgyalásokat lefolytató bizottságot, és meghatározták a kilépés főbb irányelveit. Az EU 2019 márciusára prognosztizálja a britek EU tagságának megszűnését. A francia elnök szerint a kilépés költségeit Nagy-Britanniának kell állnia, és a briteknek érezniük kell, hogy rosszabb lesz nekik a kilépést követően.

Donald Tusk a tárgyalásokra szóló meghívólevelében hangsúlyozta, hogy az Unió és az Egyesült Királyság jövőbeni viszonyáról, kereskedelmi kapcsolatairól csak akkor lehet tárgyalni, ha a kilépést szabályozó megállapodás főbb kérdéseiben megfelelő ütemben születnek egyezségek. Ilyen főbb kérdés a brit pénzügyi kötelezettségek és a határellenőrzés mellett a tagállamok állampolgárainak helyzete.

A tárgyalások előkészítése mindkét fél részéről megkezdődött, de Nagy-Britannia belpolitikai eseményei miatt lassultak. Meg kellett várni a június 8-ára kiírt választások eredményét. Theresa May előrehozott választásokat kezdeményezett annak reményében, hogy a konzervatívok megszilárdíthatják vezető pozíciójukat és az ő Brexit csomagjuk nagy támogatottsággal valósulhat majd meg.

A kormány javaslatai eddig is átmentek a parlamenten (annak ellenére, hogy az alsó házban pusztán 10 fős többsége volt a pártnak) de abban reménykedtek, hogy a polgárok az ő kemény Brexit programjuk mellé teszik le voksukat. Azonban ez most nem így történt.

A választások után továbbra is a Theresa May vezette konzervatív kormány maradt, lényegében változatlan személyi összetétellel, ám kormányzati többségét elvesztette. Így a kemény Brexit nem valósulhat meg. Kormánytöbbséget az Északír Unionista Párttal (DUP) koalícióra lépve tudnak a konzervatívok megtartani, de a DUP a soft Brexit híve, azaz Theresa May nem tud olyan keményen tárgyalni Brüsszelben, mint szeretett volna.

Theresa May és kormányának a vártnál gyengébb választási szereplése nemcsak a Brexit iránti kemény elkötelezettségüknek köszönhető. Több intézkedésük is van, ami nem nyerte el még a saját választóinak tetszését sem. A legjobb példa erre az idősek szociális ellátásának korlátozásáról szóló terv, de más szociális támogatást érintő változás is erősen borzolja a kedélyeket.

A brit választópolgárokat elsősorban az őket érintő szociális kérdések és a közbiztonsággal kapcsolatos intézkedések foglalkoztatták a választás időpontjában. A megnövekedett terrorveszély, a közelmúltban elkövetett manchesteri és londoni támadások természetszerűen a biztonság kérdéseire irányították a szavazók figyelmét. Jeremy Corbyn, a Munkáspárt vezetője, rámutatott, hogy Theresa May még belügyminiszterként elrendelte a rendőrség létszámának csökkentését.[metaslider id=8796]

A brit kilépés módozatai

Azonban minden belpolitikai nehézség ellenére a Brexit tárgyalásokat meg kell kezdeni, erre már az Európai Tanács elnöke, Donald Tusk is figyelmeztette a briteket. A két évre beállított óra ketyeg. A kilépés meg fog történni, ezért fontos lenne kölcsönösen elfogadható megegyezést kötni. Ehhez azonban mihamarabb meg kell kezdeni a tárgyalásokat, mert ezek várhatóan nem mennek majd gördülékenyen.

Egyes szakértők a no deal, azaz a kölcsönös megegyezés nélküli szcenáriót is latolgatják.  Egy ilyen fordulat esetén a Brexit bombaként robban majd, különféle zavarokat okozva. Határ-és vámellenőrzések lépnek érvénybe olyan helyeken is, ahol már emberemlékezet óta nem volt ilyen, például az ír oldalon. A szigetországba való be-és kilépés, még a turistavízum kérdése is bizonytalan lenne.

A globális kereskedelemben káosz tör majd ki, hisz az EU szabályozás érvényét veszti. Újak hiányában a világkereskedelem nem tud majd a brit piachoz viszonyulni. EU állampolgárok milliói, illetve a tagországokban élő másfél millió brit állampolgár jövője kérdőjeleződne meg. Az amerikai The Atlantic elemzői szerint egy no deal kilépés nemzeti megalázottsághoz vezetne, milliárdos vesztésegeket okozva.

Guy Verhofstadt, az EU Brexit tárgyalója szerint a brit választások további nehézségeket hoztak az amúgy is bonyolult tárgyalásokba. A hard Brexit nem élvez egyértelmű támogatottságot a szigetországban és a kormány nem élvez többséget a parlamentben. Mindez az EU számára azt jelenti, hogy nincs egyértelmű brit álláspont és a Brexit-tárgyalások a sok belpolitikai egyeztetés miatt elhúzódnak majd. Az Independent szakértői megállapítása az, hogy a brit választási eredmények a hard Brexit végét jelentik.

A soft Brexit azt jelenti, hogy kölcsönösen elfogadott, mindkét fél számára előnyösen fenntartható megállapodás születik. Ebben az esetben Nagy-Britannia továbbra is szoros kötelékekkel fűződik az Európai Unióhoz. Valamilyen formában továbbra is tagja marad az európai piacnak és a szabad mozgást csupán bizonyos fokig korlátozhatja.

Jelenleg a brit kormány bízik egy kedvező megállapodás létrejöttében, de Theresa May nem zárta ki  egy no deal kilépés esélyét sem. A britek ebben a szellemben kezdik meg a tárgyalásokat, június második felében.

A szabad kereskedelem és a szabad mozgás a két kulcskérdés. Az Egyesült Királyság nem kíván az Európai Unió tagja lenni, ennek a tagságnak az árát megfizetni. Új kereskedelmi megállapodásokat szeretne kötni az Európai Unióval, ami esetleg tartalmazhat a jelenlegihez hasonló szabad kereskedelmi paktumokat is.

A szabad mozgásra vonatkozóan a britek azt szeretnék, ha önállóan dönthetnének arról, hogy ki léphet be az országukba. Olyan ellenőrzési feltételeket fognak kidolgozni, melyek csupán a számukra hasznos és biztonságos külföldiek számára teszik lehetővé a belépést és különösen a letelepedést.

Ennek feltételrendszere nem világos. Egyesek a jelenlegi ausztrál bevándorlási törvényekhez hasonlóan képzelik el, mások az amerikai példát tartják követhetőnek. A munkavállalási engedély, a nyelvtudás, és valamilyen vízumrendszer kialakítása szerepelnek a szempontok között.

Brexit okozta változások

Az Egyesült Királyságban élő és dolgozó EU polgárok, köztük mi, Angliában élő magyarok is érthető aggodalommal figyeljük az aktuális fejleményeket. Számtalan találgatás, álhír és rémtörténet kering arról, hogy mi történhet a kilépés után. Az az egy biztos, hogy a brit kilépés egy folyamat, tehát semmi drasztikus lépés nem fog egyik napról a másikra történni. A brit kormány is igyekszik nyugalomra inteni a kétségbeeső polgárokat, hivatalos portálján közli a valóban érvényben lévő változásokat.

Azt, hogy a szigetországban dolgozó EU állampolgárok aggódnak jövőjükért mi sem bizonyítja jobban, mint a Home Office (Belügyminisztérium) adatai arról, hogy óriási mértékben megnövekedett a Permanent Residence Card (állandó tartózkodási engedély) iránti kérelmek száma. Több mint 200 új alkalmazottat vettek fel a Liverpoolban működő hivatalba, hogy fel tudják dolgozni a beérkező kérelmeket, és így is hosszabb eljárási idővel kell számolni.

Természetesen, akik már több mint öt éve élnek életvitelszerűen Nagy-Britanniában igyekeznek biztosítani az itt maradásukat. Mindez érthető, ha a munkájuk stabil, a gyerekeik már ide szocializálódtak, esetleg ingatlan hitelük van, vegyes házasságban élnek, vagy egyszerűen csak szeretnek Angliában élni.

Megnövekedett a szigetországból haza vagy más országba költözők száma is. Azok az itt dolgozó külföldiek, akik amúgy sem tervezték véglegesre az itteni életüket most indíttatást éreztek arra, hogy körülnézzenek otthon, vagy a világban más lehetőségek után.

Az angol fontban őrzött megtakarítások sajnos vesztettek értékükből, így sokan keserű szájízzel hagyják el az országot. Emellett többen a közhangulatra hivatkoznak és arra, hogy szerintük az Egyesült Királyság politikai és gazdasági öngyilkosságot követ el azzal, hogy kilép az EU-ból.

Ezzel párhuzamosan megcsappant az angliai munkavállalási kedv is. Jóval kevesebb új munkavállaló érkezik az Egyesült Királyságba. Erről, leginkább az NHS (a brit Egészségbiztosító) híradásiból szerezhetünk tudomást. Illusztris példa az EU tagállamokból érkező egészségügyi dolgozók, elsősorban nővérek, ápolók helyzete.

Az NHS adatai szerint 2017 áprilisában 46 új munkaerő regisztrált náluk, míg 2016 júliusában 1304. Ez az óriási csökkenés súlyos gondokat okoz az amúgy is több sebből vérző NHS számára. Így a vezetői nyilvánosan hívták fel a kormány figyelmét arra, hogy az EU-ból érkező egészségügyi dolgozók nélkül ellehetetlenül a brit betegellátás.

A gazdaság számos szektora jelezte, hogy érezhetően megszenvedi a Brexit hatásait már most. A szakértők sürgették a kormányt, hogy mihamarabb biztosítsa a külföldi munkavállalók jogait. A Nemzeti Statisztikai Hivatal (ONS) adatai szerint a Brexit megszavazása előtt átlagban 60000 EU munkavállaló érkezett az országba negyedévente, míg ez a szám már 2016 szeptemberére mintegy felére csökkent. Árulkodó adat az is, hogy az élelmiszeripari dolgozók 30%-a EU munkavállaló, illetve a háztartásban segítők (takarítás, gondozás) közel negyede származik az EU tagállamokból.

Aggodalmukat fejezték ki a brit egyetemek is, hisz a külföldről érkező diákok száma jelentős. A kormány a következő tanévre (2017/18) garantálta, hogy az EU tagállamokból érkező diákok változatlan, a brit állampolgár diákokhoz hasonló feltételekkel tanulhatnak tovább.

A továbbiak azonban az EU tárgyalásoktól függően változhatnak. Az egyetemek arra számítanak, hogy az EU-ból érkező diákok veszítenek az őket eddig megillető jogokból. Valószínűsítik, hogy a tanulmányaikra és a megélhetésükre vonatkozó költségeik erősen megnövekednek majd. Ehhez kapcsolódik a közelmúltban nagy nyilvánosságot kapott átfogó egészségbiztosítás, a CSI kérdése is.

Marad a bizonytalanság

Az biztos, hogy Nagy-Britannia kilép az Európai Unióból, előre láthatóan 2019 márciusában. Mindkét fél törekszik a kölcsönösen előnyös megegyezésre, azaz a soft Brexitre, de a no deal, a megegyezés elmaradása sem zárható ki teljesen. Emiatt az összes többi kérdés bizonytalan. Teljesen más jövőképet rajzol ugyanis az egyik kilépési mód, mint a másik.

A mostani választási eredmény és annak következményei nagyobb reményeket ébreszthetnek az EU munkavállalók, köztük az Egyesült Királyságban élő magyarok szívében. Most már nemcsak az EU tagállamok, hanem brit belső erők is keményebben kardoskodnak az EU állampolgárok helyzetének mielőbbi tisztázása, jogainak megszilárdítása mellett. Minden érintett figyelme szegeződjön a most kezdődő Brexit tárgyalásokra!


  • Lehetne olcsóbb a külföldi pénzküldés? Szerintünk igen.
  • Itt a Te szöveges hirdetésed is futhatna! Érdekel? Katt ide.
  • Facebook oldalunkat itt tudod követni:

Angliai Kisokos

Related Posts

  • Londonba látogat az amerikai elnök
  • Félárú vonatjegy értékesítés, válaszul az árakat ért bírálatra
  • Megélhetési költségek: Hogyan takaríthatsz meg pénzt a háziállatok gondozásán
  • Parlamenti választás az Egyesült Királyságban
  • Bölcsődei, óvodai, iskolai beiratkozás menete Skóciában
  • Mégis lemond Boris Johnson
  • Az Egyesült Királyság időjárása: A tudósok figyelmeztetnek: a hőhullám a következő héten visszatérhet – és éves eseménnyé válhat (mint például a nyár :))
  • Nem javult a teljesítménykülönbség a gazdag és szegény tanulók között az elmúlt 10 évben

Legyél Te is a támogatónk

Mi itt az Angliai Kisokosnál azon dolgozunk, hogy eljuttassuk Hozzátok az aktuális életet érintő hasznos információkat, olyan módon, hogy akár később is elő tudjátok keresni, ha szükségetek van rá.
Nem az a célunk, hogy fölösleges, illetve felzaklató híreket juttassunk el hozzátok csak a szenzáció és az olvasottság kedvéért.
Ahhoz, hogy ezt fenn tudjuk tartani, szükségünk van anyagi forrásokra. Jelenleg az Angliai Kisokos csapata egy sok éve Angliában élő családi-baráti társaság, akik saját idejükben és erőforrásaikból építik-szépítik a Kisokost Nektek.
Ha egyetértesz a céljainkkal és Neked is hasznosak a kapott információk, ha szeretnél segíteni bennünket ebben, legyél Te is a támogatónk!

TÁMOGATÁS
Címkék: Anglia EU kilépésAnglia kilépése az EU-bólangliai magyarok brexitBrexitbrexit hírekBrexit időpontjaBrexit következményeiBrexit tárgyalásokBrit EU népszavazás 2016Brit EU tagságBrit kilépésbrit kilépés folyamatabrit kilépés utánDonald TuskÉszakír Unionista Párteu kilépéseu kilépés népszavazásJeremy Corbynkezdődik a Brexitkilépés EU Anglialondoni magyarok brexitmi az a Brexitnagy-britannia kilép az EU-bólnépszavazás brit eu tagságNicola SturgeonTheresa MayUK Brexit
Előző cikk

Szakértő válaszol: Adó visszaigénylés Nagy-Britanniában

Következő cikk

Magyar konzulátus nyílik Edinburgh-ben

Gabor Attila Tompos

Gabor Attila Tompos

Gábor Attila Tompos az Angliai Kisokos tulajdonosa. Több mint egy évtizede él és tapasztal meg mindent, amit Anglia kínálhat egy magyar számára. Első kézből ismeri azokat a kihívásokat és lehetőségeket, amelyekkel egy új országban találjuk szembe magunkat. Gábor missziója, hogy segítse és tájékoztassa azokat a magyarokat, akik az Egyesült Királyságban élnek vagy keresik az új lehetőségeket, legyen szó munkáról, tanulásról vagy életmódról. Hisz abban, hogy a megfelelő információkkal felfegyverkezve bárki otthon érezheti magát ebben a sokszínű országban.

Please login to join discussion

Legutóbbi cikkek

10 törvény, amit otthon megszegsz anélkül, hogy tudnál róla

10 törvény, amit otthon megszegsz anélkül, hogy tudnál róla

29/06/2025
1.2k
Minden, amit tudnod kell a 2025 júniusától életbe lépő új brit munkavállalási vízumszabályokról

Minden, amit tudnod kell a 2025 júniusától életbe lépő új brit munkavállalási vízumszabályokról

25/06/2025
407
Ismerjétek meg a HunOne applikációt – A külföldön élő magyarokat összekötő közösségi platform

Ismerjétek meg a HunOne applikációt – A külföldön élő magyarokat összekötő közösségi platform

23/06/2025
236
Skilled Worker vízumváltozások Nagy-Britanniában 2025-ben

Skilled Worker vízumváltozások Nagy-Britanniában 2025-ben

22/06/2025
399

Legyél Te is a támogatónk

Mi, az Angliai Kisokosnál, azon dolgozunk, hogy eljuttassuk hozzátok az aktuális és hasznos információkat, amelyekre szükségetek lehet. Célunk, hogy értékes tartalommal szolgáljunk. A Kisokos csapata lelkes emberekből áll, akik Angliában élve saját idejüket és erőforrásaikat fektetik bele a projektbe. Ha értékelted a munkánkat, akár egy kávé árával is támogathatsz minket, vagy választhatsz rendszeres havi támogatási lehetőséget is. Minden segítség számít, légy te is a támogatónk!
Ha egyetértesz a céljainkkal és Neked is hasznosak a kapott információk, ha szeretnél segíteni bennünket ebben, legyél Te is a támogatónk!


Támogatói link

Hirdetés Hirdetés Hirdetés
Hirdetés

AjánlottCikkek

ii_erzsebet_ravatal

Felravatalozták II. Erzsébet királynő koporsóját Edinburghban

Írta Gabor Attila Tompos
13/09/2022
0
878

Felravatalozták hétfőn az edinburgh-i St. Giles székesegyházban a múlt héten elhunyt brit uralkodó, II. Erzsébet királynő koporsóját. A szertartáson jelen...

A megtépázott londoni O2 Aréna

Összefoglaló a viharkárokról

Írta Gabor Attila Tompos
19/02/2022
0
881

Évtizedek óta nem tapasztalt erejű szélvihar érte el pénteken Nagy-Britannia déli részét. Az orkán sérüléseket, több helyen komoly épületkárokat okozott...

barista

20 éve a legsúlyosabb a vásárlóerő megszorítása

Írta Gabor Attila Tompos
20/07/2022
0
881

A hivatalos adatok szerint 2001 óta a leggyorsabb ütemben csökkennek a rendszeres bérek, ha figyelembe vesszük az emelkedő árakat is....

council tax

Áprilisban esedékes az 150 GBP önkormányzati adó-visszatérítés – hogyan biztosítsd, hogy ne maradj le

Írta Gabor Attila Tompos
06/04/2022
0
893

Több millió háztartásnak 150 GBP önkormányzati adó-visszatérítés jár ebben a hónapban, az A-tól D-ig terjedő council tax sávban. A 150...

Hivatásos jogosítvány Angliában

Hivatásos jogosítvány Angliában

Írta Gabor Attila Tompos
27/06/2016
0
1.1k

A brit vezetői engedély hasznos igazolvány a szigetországban élő magyarok számára is. Mivel az Egyesült Királyság lakói nem rendelkeznek személyi igazolvánnyal,...

autok allnak a dugóban

A benzines vagy dízelmotoros autó vásárlása „nem okos pénzügyi döntés”

Írta Gabor Attila Tompos
19/04/2022
0
899

A kormány bejelentette, hogy 2030-ig betiltja az új benzin- és dízelmotoros járművek értékesítését annak érdekében, hogy 2050-re elérjék a nettó...

Késhet, de akár el is maradhat a Brexit

Késhet, de akár el is maradhat a Brexit

Írta Gabor Attila Tompos
03/11/2016
0
885

Bírósági döntés alapján a brit parlamentnek szavaznia kell. Parlamenti jóváhagyás nélkül nem lehet elindítani a brit kilépési folyamatot, így késhet,...

lakásfelújítás

A háztartások 6000 GBP értékű lakásfelújítási támogatásra pályázhatnak május 23-tól

Írta Gabor Attila Tompos
23/05/2022
0
899

Az otthonukat felújítani kívánó háztartások mától ingyenes pénzbeli támogatásra pályázhatnak, legfeljebb 6000 GBP értékben. A kormány elindította a kazánkorszerűsítési programot,...

strandok Londonban

Ezek a legjobb strandok Londonban

Írta Gabor Attila Tompos
17/05/2018
0
930

Napsütésben fürdőzni kétségtelenül kellemesebb, mint egy szomorkás, felhős napon, bár utóbbi esetben lehet, hogy csak a kacsákkal és a hattyúkkal...

boris Johnson

Elnézést kért a brit kormányfő a koronavírus-járvány elleni korlátozások megsértéséért, de nem mond le

Írta Gabor Attila Tompos
20/04/2022
0
877

Elnézést kért kedden Boris Johnson brit miniszterelnök a koronavírus-járvány megfékezésére saját kormánya által elrendelt korlátozások megsértéséért, amely miatt a rendőrség...

Következő cikk
Magyar konzulátus nyílik Edinburgh-ben

Magyar konzulátus nyílik Edinburgh-ben

angliai kisokos logo

Üdvözöllek az Angliai Kisokos hivatalos honlapján kedves olvasó! Az angliai magyarok oldala, az Angliai Kisokos egy független információs és hirdető portál, ahol mindig a legfrissebb, legaktuálisabb információkat adjuk át az angliai magyaroknak és a Magyarországon élőknek az őket leginkább érdeklő angliai témákról. Keressetek bennünket bizalommal az elérhetőségeinken. Kellemes időtöltést kívánunk az oldalainkon mindenkinek!

Népszerű

  • 10 törvény, amit otthon megszegsz anélkül, hogy tudnál róla

    10 törvény, amit otthon megszegsz anélkül, hogy tudnál róla

    59 megosztás
    Megosztás 24 Tweet 15
  • Ismerjétek meg a HunOne applikációt – A külföldön élő magyarokat összekötő közösségi platform

    12 megosztás
    Megosztás 5 Tweet 3
  • Iskolai szünetek Angliában

    211 megosztás
    Megosztás 84 Tweet 53

Legfrissebb

10 törvény, amit otthon megszegsz anélkül, hogy tudnál róla

10 törvény, amit otthon megszegsz anélkül, hogy tudnál róla

29/06/2025
Minden, amit tudnod kell a 2025 júniusától életbe lépő új brit munkavállalási vízumszabályokról

Minden, amit tudnod kell a 2025 júniusától életbe lépő új brit munkavállalási vízumszabályokról

25/06/2025
Ismerjétek meg a HunOne applikációt – A külföldön élő magyarokat összekötő közösségi platform

Ismerjétek meg a HunOne applikációt – A külföldön élő magyarokat összekötő közösségi platform

23/06/2025
Skilled Worker vízumváltozások Nagy-Britanniában 2025-ben

Skilled Worker vízumváltozások Nagy-Britanniában 2025-ben

22/06/2025
Az SEO Halott már a Google szerint is

Az SEO Halott már a Google szerint is

17/06/2025
  • Média ajánlat
  • Adatkezelési tájékoztató
  • Felhasználási Feltételek
  • Kapcsolat

© 2024 Angliai Kisokos™ - Angliai Magyarok Oldala

angliai kisokos logó
Az Ön adatainak védelme fontos számunkra

A legjobb élmények biztosítása érdekében technológiákat, mint például cookie-kat használunk az eszközinformációk tárolására és/vagy hozzáférésre. Ezekhez a technológiákhoz való hozzájárulás lehetővé teszi számunkra az adatok, mint például a böngészési magatartás vagy egyedi azonosítók ezen az oldalon történő feldolgozását. A hozzájárulás megtagadása vagy visszavonása negatívan befolyásolhat bizonyos funkciókat és képességeket.

funkcionális Always active
A technikai tárolás vagy hozzáférés szigorúan szükséges ahhoz a jogos célhoz, hogy lehetővé tegye egy adott, az előfizető vagy felhasználó által kifejezetten kért szolgáltatás használatát, vagy kizárólag az elektronikus kommunikációs hálózaton történő kommunikáció továbbításának céljából.
Preferences
The technical storage or access is necessary for the legitimate purpose of storing preferences that are not requested by the subscriber or user.
Statisztika
The technical storage or access that is used exclusively for statistical purposes. A technikai tárolás vagy hozzáférés, amely kizárólag anonim statisztikai célokból kerül felhasználásra. Végzés nélkül, az internet-szolgáltató önkéntes együttműködése vagy harmadik fél további adatai nélkül az ebben a célból tárolt vagy lekért információk általában nem használhatók fel az azonosításodra.
Marketing
The technical storage or access is required to create user profiles to send advertising, or to track the user on a website or across several websites for similar marketing purposes.
Manage options Manage services Manage {vendor_count} vendors Read more about these purposes
View preferences
{title} {title} {title}
Nincs találat
Minden találat megjelenítése
  • HÍREK
  • AKTUÁLIS
  • HASZNOS
  • ÉRDEKESSÉGEK
  • CSALÁD
  • PROGRAMOK
  • GASZTRO
  • KULTÚRA
  • BUSINESS
  • ÜGYINTÉZÉS
  • UTAZÁS
  • AUTÓ
  • SHOP

© 2024 Angliai Kisokos™ - Angliai Magyarok Oldala