Az új adatok szerint februárig 18 000 hallgató lépett vissza a kurzusokról, ami több mint 4 000-rel több, mint 2021-ben.
A tanév kezdete óta több ezer egyetemista hagyta abba tanulmányait, miközben azt sugallják, hogy a járvány továbbra is hatással lesz a brit egyetemekre és hallgatókra.
A Diákhitel Társaság új adatai azt mutatják, hogy Angliában, Walesben és Észak-Írországban több mint 18 000 diák lépett ki az egyetemi kurzusokból és hagyta abba a hitelfelvételt idén februárig, ami több mint 4000-rel több, mint 2021 azonos pontján, és 3000-rel több. mint a pandémia előtti 2019. februárban.
Az adatok azon nappali és részmunkaidős hallgatókra vonatkoznak, akik bejelentették a Diákhitel Társaságnak, hogy kiléptek, és nem tartalmazzák azokat, akik soha nem kezdték meg a képzésüket, vagy felfüggesztették azokat.
Angliában február negyedik hetére éves szinten 28%-kal nőtt a visszalépések száma, és az arány a tanév előrehaladtával nőtt. A walesi felsőoktatási szolgáltatók éves szinten 62%-os növekedést tapasztaltaka tanulmányok elhagyásában február végére.
A számok abból származnak, hogy az oktatók azt mondták, hogy diákjaik körében magasabb a hiányzási arány, mivel sok alkalmazottat és hallgatót továbbra is érintett a Covid.
Az Oktatási Minisztérium (DfE) arra figyelmeztetett, hogy az SLC adatai kísérleti jellegűek, nagy ingadozásnak vannak kitéve, és óvatosan kell bánni velük. Azt is megjegyezte, hogy az SLC 2021–22-es tanévre vonatkozó adatai alapján a 18 321 kivonás a több mint 1 millió diákfinanszírozásban részesülő hallgató kevesebb mint 1,5%-át tette ki.
A Felsőoktatási Statisztikai Ügynökség (Hesa) által közzétett hivatalos adatok azt mutatják, hogy 2020–2021-ben a lemorzsolódó hallgatók aránya jóval elmaradt a korábbi, nem járványos évektől.
A 2019–2020-ban először beiratkozott brit hallgatók mindössze 5,3%-a nem folytatta kurzusát 2020–21-ben, szemben az előző öt év mindegyikében elért 6,5%-kal.
Michelle Donelan, a felsőoktatásért és a továbbképzésekért felelős miniszter így nyilatkozott: „Régóta érvelek amellett, hogy az egyetemen a továbbjutás ugyanolyan fontos, mint a bejutás, és hogy az egyetemeknek a hallgatói lemorzsolódás csökkentésére kell összpontosítaniuk.
„Ezért nagyon örvendetes, hogy most először látjuk, hogy az előrejelzések szerint a hallgatók több mint 90%-a szerez képesítést – ez a valaha feljegyzett legmagasabb arány.”
A 2020-21-es folytatási arányok alapján a DfE számításai szerint az Egyesült Királyságban a teljes munkaidős első diplomát felvevők mindössze 9,4%-a hagyja el a felsőoktatást diploma nélkül.
A változás különösen szembetűnő volt Skóciában, ahol a nem-folytatás aránya 7%-ról – Anglia és Wales felett – 4,5%-ra esett egy év leforgása alatt.
A Hesa adatok azt is mutatják, hogy a legrosszabbul érintett intézményekben meredeken csökkent a lemorzsolódás aránya. A Suffolki Egyetemen a 2019-es közel 25%-ról 2020-ra 13,6%-ra esett vissza az iskolaelhagyók aránya.